Ήταν καλύτερος, μπορούσε την νίκη. Ο Ναυπακτιακός , τελικά δεν τα κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς απέναντι στην δυνατή ομάδα της Λευκίμης. Τελικό αποτέλεσμα 0-0 σε ένα ματς με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν.

10’Σέντρα Κωστή κεφαλιά ο Λαγός μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

30’ Διαμαρτυρίες για φάση που σταματάει ως επιθετικό φάουλ του Γραμματικόπουλου με τον Ναυπακτιακό να βγαίνει στην αντεπίθεση.

31’ Σέντρα του Κiπτίου έδιωξε ο Μανιάτης πιο μακριά ο Καζανάς.

35’ Σουτ του Κιοσέ λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

43’ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωστή η μπάλα θα πάρει ύψος θα καταλήξει  στα δίκτυα όμως το γκολ θα ακυρωθεί ως οφ σάιντ με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται γι αυτή την απόφαση.

46’ Κόρνερ για την Λευκίμμη η μπάλα θα περάσει παράλληλα με την εστία επικίνδυνη φάση μπροστά στην εστία του Μανιάτη.

49’ Ωραία φάση για τον Ναυπακτιακό θα βγει η μπροστινή μπαλιά για τον Λαγό θα προλάβει ο τερματοφύλακας.

51’ Ωραία μπαλιά του Κωστή μόνος ο Λαγός απέναντι στον τερματοφύλακα όμως έχασε το κοντρόλ και πρόλαβαν οι αμυντικοί.

55’ Συρτή σέντρα του Λίμα προλαβαίνει ο Μανιάτης.

58’ Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα κοντράρει κόρνερ

61’ Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λίμα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

66’ Σέντρα σουτ του Μητσόπουλου η μπάλα κοντράρει και περνάει παράλληλα με την εστία κορνερ.

67’ Εκτέλεση κόρνερ εντυπωσιακό γυριστό του Λίμα η μπάλα κοντράρει και ο Μανιάτης διώχνει σε κόρνερ.

87’ Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι κεφαλιά ο Κυριαζόπουλος η μπάλα άουτ

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μπαϊλής με βοηθούς  τον Φραγκούλη και κ.  Ντομάρη.

Οι συνθέσεις των δυο ομαδων

Ναυπακτιακός : (Σκούνας): Μανιάτης, Καζανάς,Χριστόπουλος, Νικόλακοπουλος, Θεοχάρης, Κέλλυ, Λαγός(84’Καραγιάννης), Κυριαζόπουλος, Γραμματικόπουλος(78’Γκασούκας),Γιαννόπουλος(79΄Σαμπανέι), Κωστής(82’Κόκας).

Α.Ε.Λευκίμμης: (Μαγκαφίνης): Λέτσο, Στέρεφ,Μητσόπουλος,Παπαδόπουλος Α.(Λίμα),Παπαδόπουλος,Κιοσές, Κιπτίου,Σελμανέι,Τσόφλιος(70’Καμαρά),Σεβανέδης,Βαρούχας(92’Γαστεράτος).