Σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου με πολλές και καλές στιγμές ανάμεσα στις δυο εστίες ο ΑΟ Χάλκειας πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης στο ΔΑΚ Αγρινίου με αντίπαλο τον ΑΟ Ρηγανά.

Οι νικητές εκμεταλλευθήκαν της ευκαιρίες που είχαν, πέτυχαν τα δυο γκολ και πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης. Από την άλλη μεριά ο ΑΟ Ρηγανά δεν μπόρεσε για ένα ακόμη ματς να έχει το εύκολο γκολ, με αποτέλεσμα να μην έρχονται οι 3 βαθμοί….

Το τελικό 1-2  πανηγύρισαν στο τέλος του αγώνα οι παίχτες του ΑΟ Χάλκειας απέναντι σε μια ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους με αυτήν στο πρωτάθλημα..

1

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

1΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Α. Κορομηλά, κοντινή κεφαλιά από τον Φ. Κορομηλά η μπάλα άουτ

4΄Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Α. Κορομηλά, απομακρύνει ο Ανδρεόπουλος

14΄Δυνατό σουτ από τον Αλεξόπουλο, ο Σπυρόπουλος απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του

17΄Δυνατό σουτ από τον Αδραχτά, ο Σπυρόπουλος διώχνει σε κόρνερ

20΄Δυνατό μακρινό σουτ από τον Βαλμά η μπάλα στο δοκάρι, και στην συνέχεια στην αγκαλιά του Σπυρόπουλου

30΄Συρτό σουτ από τον Κάκκο άουτ

33΄Σε καλή θέση μέσα στην περιοχή ο Α. Κορομηλάς κα΄νει το σουτ η μπάλα άου

41΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Παπαποστόλου, απομακρύνει ο Σπυρόπουλος,κοντινή κεφαλιά του Νασόπουλου η μπάλα άουτ!!!

DSC03879

49′  Μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά. Σέντρα από τον Καλογεράκη, σουτ Κορομηλά σε καλή θέση άουτ

53′ ΓΚΟΛ  Σουτ από τον   Αδραχτα από πλάγια θέση η μπάλα περνάει πάνω απ’ τον τερματοφύλακα  δοκάρι και γκολ 0-1 για τους φιλοξενούμενους

60′ Εκτέλεση φάουλ από τον Κορομηλά κεφαλιά Στραβοδημου λίγο άουτ

65′  Σέντρα από τον Αυγέρη, σουτ Τουρλίδα η μπάλα άουτ

72′ Σουτ Κορομηλά λίγο έξω απ’ το αριστερό δοκάρι

77′  Δυνατό σουτ από τον Αλεξόπουλο άουτ

82′ ΓΚΟΛ  Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου και το 0-2…..

90′ ΓΚΟΛ Εκτέλεση κόρνερ Α. Κορομηλά κοντινό πλασέ  Κουρσάρης 1-2

91′  Ανάποδο ψαλίδι από τον Πελεκάνο  απομακρύνει σε κόρνερ ο Ανδρεόπουλος

92′ Σουτ Φ. Κορομηλά πάνω στη γραμμή θα αποκρούσει ενστικτωδώς ο Ανδρεόπουλος

93′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Καλογερακη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ματσούκας, με βοηθούς τον Τσιλίκα και τον Αντωνόπουλο