Οι αγώνες της Εθνικής Ελλάδος

 Ο Άγγελος Αναστασιάδης έκανε τις πρώτες του κλήσεις στην Εθνική ομάδα για τους αγώνες με την Φινλανδία (15/11) και την Εσθονία (18/11) για την 5η και 6η αγωνιστική του Nations League και υπάρχουν αρκετές αλλαγές σε σχέση με εκείνες του Μίχαελ Σκίμπε, δίνοντας το... στίγμα του για τη γαλανόλευκη που ο ίδιος έχει στο

Με ΠΑΣ Γιάννινα τα τμήματα υποδομής

Ορίσθηκαν από την Σούπερ Λίγκα οι αγώνες των τμημάτων υποδομής. Οι ομάδες του Παναιτωλικού (Κ17, Κ15), αγωνίζονται την Κυριακή στα Γιάννενα με της αντίστοιχες ομάδες του ΠΑΣ, ενώ δεν γίνονται αγώνες για το πρωτάθλημα Κ19. Αναλυτικά οι αγώνες Κ17 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EPIRUS 18 Νοεμβρίου 2018 12:45 Κ15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ EPIRUS 18 Νοεμβρίου 2018 15:15

Πέρασε από το ΔΑΚ Αγρινίου ο Όμηρος

Ο Όμηρος Νεοχωρίου ξεπέρασε το εκτός έδρας εμπόδιο του Αστέρα Καμαρούλας και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ. Οι νικητές σημείωσαν δυο γρήγορα στο πρώτο ημίχρονο και πήραν την νίκη (0-2),απέναντι σε μια ομάδα μικρότερης κατηγορίας, που έδειξε όμως  αρκετά καλά στοιχεία. Στον Αστέρα Καμαρούλας ανήκει και η πρώτη

Ο Ναυπακτιακός 2-0 την Κ19 του Παναιτωλικού

Με δυο γκολ που πέτυχε στο β΄ημίχρονο ο Ναυπακτιακός νίκησε με 2-0 την ομάδα Νέων του Παναιτωλικού (Κ19), και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ. Τα γκολ για τον Ναυπακτιακό πέτυχαν ο Κωστής στο 55΄και ο Γραμματικόπουλος στο 90΄.  Στο 82’ ο Μαντζανάς σημάδεψε το δοκάρι της εστίας

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου η ΑΕΜ

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ πέρασε η ΑΕ Μεσολογγίου μετά την εκτός έδρας νίκη που πέτυχε επί του Απόλλωνα Δοκιμίου με 3-1. Οι νικητές ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα, απέναντι στην φιλόδοξη ομάδα του Απόλλωνα Δοκιμίου, και προηγήθηκαν στο 23΄ με κοντινή κεφαλιά από τον Καλοκαίρη μετά από  εκτέλεση κόρνερ

Ποινές ποδοσφαιριστών από την ΕΠΣΑ

Η Πειθαρχική Επιτροπή της Ενώσεως, επέβαλε τις παρακάτω ποινές σε παρεκτραπέντες ποδοσφαιριστές, σε αγώνες που διεξήχθησαν10-11/11/2018.   Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΛΤΙΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΟΙΝΗ ΕΝΑΡΞΗ ΠΟΙΝΗΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΥΡΩ 1. ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝ. 571032 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨEΛΗΣ 5 12/11/2018 50 2. ΔΗΜΟΣ ΒΑΣ. 1236079 ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 1 12/11/2018 10 3. ΤΣΕΠΑΣ ΕΥΣΤΑΘ. 1424859 ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 1 12/11/2018 10 4. ΠΕΤΑΡΟΥΔΑΣ ΚΩΝ.-ΑΝ. 1373110 ΑΟ ΕΛΑΙΟΦΥΤΟΥ 1 12/11/2018 10 5. ΤΣΑΚΑΡΔΑΝΟΣ ΦΩΤ. 1165615 ΔΑΦΝΗ ΜΕΓ. ΧΩΡΑΣ 1 12/11/2018 10

ΕΠΣΑ: Ορισμός αγώνων (24-25 Νοεμβρίου)

ΣΑΒΒΑΤΟ 24-11-2018 ΩΡΑ 10:30 (Κ-14) ΞΗΡΟΠΗΓΑΔΟΥ                    ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΝΕΟΙ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ ΛΥΓΙΑΣ                                    ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ ΚΑΤΟΧΗΣ                                ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ – ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ Θ.ΠΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ               ΑΚΑΔ. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ                        ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 1 ΑΤΛΑΝΤΩΝ                            ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟ 24-11-2018 ΩΡΑ 15:00 ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ                ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΘΕΡΜΟΥ 1957 ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ                             ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ – ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ

Ανακοίνωση για την Β΄κατηγορία

Από την Επιτροπή Πρωταθλήματος ανακοινώνεται ότι το ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 24-25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018, δεν θα διεξαχθούν οι αγώνες της 7ης αγωνιστικής στον 1ο και 3ο όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας, το οποίο και θα συνεχιστεί το ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 1-2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2018.

ΕΠΣΑ: Αποτελέσματα κυπέλλου

ΤΕΤΑΡΤΗ 14-11-2018 ΩΡΑ 14:30 (ΚΥΠΕΛΛΟ)                           ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ – ΑΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ  2-1              ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ –ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ 1-1 κ.α. 2-1 παρ.                             ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ