Για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου ο Πανοχθιακός νίκησε με 3-0 τον ΑΟ Σκουτεράς.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης πετυχαίνοντας δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη.

Μετά το «τρίποντο» ο Πανοχθιακός έφτασε τους 7 βαθμούς ενώ ο ΑΟ Σκουτεράς παρέμεινε στους 4 βαθμούς.

Όσο αφορά την αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο των Οχθίων την Κυριακή το μεσημέρι, ο Πανοχθιακός ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα, δημιούργησε στο 10΄ευκαιρία για γκολ με τον Πετρονικολό και βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα στο 22΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τύμπα. Στο 31΄ο Πανοχθιακός διπλασίασε τα τέρματά του , με σκόρερ τον Γκουτσέλη που αξιοποίησε την πολύ καλά μπαλιά από τον Τύμπα.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 85΄με σκόρερ τον Σουροβέλη.