Σε μια γιορτινή ατμόσφαιρα στο ανακαινισμένο γήπεδο της ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου παρουσία του Δημάρχου Αγρινίου Γιώργο Παπαναστασίου, η ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου που επέστρεψε στην φυσική της έδρα μετά από 3 χρόνια αναδείχτηκε ισόπαλη με 0-0 με τον Αστέρα Αγρίνιου.

Ήταν ένα πολύ καλό ματς  που έληξε μεν ισόπαλο χωρίς τέρματα είχε όμως αρκετές φάσεις και ευκαιρίες για γκολ.

Ο φιλοξενούμενος Αστέρας Αγρινίου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα, δημιούργησε και έχασε 5 ευκαιρίες για γκολ αλλά οι ποδοσφαιριστές του δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Από την άλλη μεριά η ΑΕΚ ισορρόπησε τον αγώνα μετά από 30 λεπτά, και στο β΄ημίχρονο πήρε μέτρα στο γήπεδο δίχως όμως να πετύχει γκολ. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης η μεγάλη ευκαιρία ανήκει στον Αστέρα για να πάρει το νίκη……

Οι κυριότερες φάσεις

3΄ Σέντρα από τον Βασιλάρη, σουτ από τον Αρκουμάνη η μπάλα ελάχιστα άουτ

4΄ Ο Αρκουμάνης  βρίσκει σε καλή θέση τον Υφαντή που κάνει το σουτ η μπάλα κατέληξε άουτ

8΄Σέντρα από τον Ζωγράφο, ο Υφαντής από κοντά προσπαθεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ο Παπαθανασόπουλος όμως με τα πόδια απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του.

9΄Δυνατό σουτ από τον Ζαφείρη από το ύψος της περιοχής ο Παπαθανασόπουλος και πάλι δηλώνει παρόν.

11΄Άλλη μια θαυμάσια απόκρουση από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ Παπαθανασόπουλο, σε δυνατό σουτ από τον Αρκουμάνη, και κράτησε το μηδέν για την εστία του.

29΄Δυνατο σουτ από τον Κ. Νικολόπουλο η μπάλα άουτ

30΄ Μπαλιά από τον Ι. Νικολόπουλο στον Αυγέρη που κα΄νει το σουτ άουτ

34΄Ο Κ. Νικολόπουλος με ανάποδο ψαλίδι προσπαθεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ο Ταμανίδης όμως είχε διαφορετική άποψη..

43΄Σέντρα από τον Τσιαμπούλα, σουτ του Αυγέρη η μπάλα άουτ

58΄Σε καλή θέση ο Αντωνόπουλος προσπαθεί να κάνει το σουτ, όμως οι αμυντικοί του Αστέρα απομακρύνουν την μπάλα

74΄Δυνατό σουτ από τον Κατσαδούρο, ο Ταμανίδης μλοκάρει την μπάλα.

76΄Και πάλι ο Ταμανίδης μπλοκάρει την μπάλα σε σουτ από τον Ντόνι

83΄Ο Ντόνι σε καλή θέση κάνει το σουτ άουτ

90΄Μεγάλη ευκαιρία από τον Γιαννακόπουλο για τον Αστέρα σε σουτ μέσα από την περιοχή η μπάλα όμως κατέληξε άουτ

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γκιάφης με βοηθό τον Ασημάκη και τον Κοντογιάννη