Χωρίς νικητή με σκόρ 1-1 έληξε ο αγώνας αναμεσα στην ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου και τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον μάτς και με κινητήριο μοχλό τον Κατσαδούρο δημιούργησαν τις προυποθέσεις να πάρουν κεφάλι στο σκόρ δεν το κατάφεραν, και είδαν και την μπάλα στο 43ο λεπτό σε μία απο τις λιγοστές επιθετικές προσπάθειες των φιλοξενουμένων να καταλήγει στα δίχτυα του Σάπιου μετά απο προβολή του Κόκκαλη

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα είχαν δοκάρι με τον Αυγέρη στο 50′,  πίεσαν για την ισοφάριση και το πέτυχαν στο 63ο λεπτό με ατομική προσπάθεια και σούτ του DONI απο το ύψος της μικρής περιοχής. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο για το γκόλ της νίκης με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν χώρους για αντεπιθέσεις και να δημιουργούν με τη σειρά τους σημαντικές ευκαιρίες.

Ροή του αγώνα:

7′ Ο Κατσαδούρος βγαίνει απέναντι απο τον Ζώη και σουτάρει με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
10′ Σούτ του Κατσαδούρου αποκρούει ο Ζώης και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα
21′ Ο Αυγέρης φεύγει στην πλάτη της άμυνας βρισκεται απέναντι απο τον Ζώη και κάνει το σούτ με τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων να κάνει εκπληκτική απόκρουση και στην συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται απο τους αμυντικούς
25′ Ο Κατσαδούρος με μεγάλη μπαλιά βρίσκει τον Πλιάτσικα, αυτός σπάει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι στον Αυγέρη που ακολουθεί την φάση αλλά το σούτ που κάνει είναι αδύνατο και μπλοκάρει εύκολα ο Ζώης
26′ Σούτ του Δημητρίου η μπάλα φεύγει άουτ
42′ Πάσα του Τσιαμπούλα στον Πλιάτσικα που κάνει το σούτ και μπλοκάρει ο Ζώης
43′ Γκόλ: Ο Τζωρτζόπουλος με εκτέλεση φάουλ λίγο κάτω απο το κέντρο φέρνει την μπάλα στην περιοχή και εκεί ο Κόκκαλης με προβολή την στέλνει στα δίχτυα του Σάπιου για το 0-1
50′ Γέμισμα απο αριστερά του Κατσαδούρου ο Αυγέρης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Πλιάτσικας υπο πίεση πιάνει το σούτ και η μπάλα φεύγει άουτ
53′ Σούτ του Μαντόγλου απο το ύψος της περιοχής μπλοκάρει ο Ζώης
54′ Σούτ του Δημόπουλου μπλοκάρει ο Σάπιος
63′ Γκόλ: Σούτ του DONI μέσα απο την περιοχή και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Ζώη 1-1
72′ Καλό σούτ του Πλιάτσικα η μπάλα καταλήγει άουτ
75′ Ο DONI απο δεξιά κάνει ατομική προσπάθεια και βγάζει την συρτή σέντρα με τον Πλιάτσικα να κάνει το πλασέ απο κοντά και η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Γκορόγια και καταλήγει κόρνερ
76′ Σούτ του DONI μπλοκάρει ο Ζώης
79′ Σούτ του Μακρή μπολκάρει και πάλι ο Ζώης
84′ Δυνατό συρτό σούτ του Κόκκαλη λίγο έξω απο την περιοχή αποκρούει δύσκολα ο Σάπιος η μπάλα φτάνει στον Δημητρίου που κάνει νέο σούτ μέσα απο την περιοχή και εκπληκτική απόκρουση ξανά του Σάπιου
87΄Σούτ του Καρδαρά απο το ύψος της περιοχής με την μπάλα να φέυγει άουτ
92΄Αντεπίθεση με τον Ρούπα που φτάνει απέναντι απο τον Σάπιο και κάνει το σούτ με τον νεαρό τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει και πάλι εντυπωσιακά.

Συνθέσεις:

ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου ( Απ. Μπαλτούμας): Σάπιος Κατσιμπίνης (77′ Καρδαράς), Κολοβάκης, Ξανθόπουλος, Χολιασμένος, Μαντόγλου, Πλιάτσικας, Κατσαδούρος (57′ DONI), Αυγέρης, Τσιαμπούλας (62′ Μακρής), Νικολόπουλος

Ολυμπιακός Παναιτωλίου (Βασ. Νταλάκος): Ζώης, Παναγιωτόπουλος, Μπουκουβάλας, Τζωρτζόπουλος, Γκορόγιας, Κόκκαλης, Ρήγας (73′ Κωνσταντίνου), SHERI, Δημητρίου, Ρούπας, Τσαντώνης (46′ Δημόπουλος).

πηγή: agrinio24.eu