Σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Καινουρίου, η γηπεδούχος Δόξα Καινουρίου νίκησε με 2-1 τον Απόλλωνα Θέρμου.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή λίγα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης και πήραν το πολύτιμο τρίποντο, παραμένοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

19΄Εκτέλεση φάουλ από τον Μπιτσικώκο, απομακρύνει την μπάλα πέφτοντας στην δεξιά του γωνία ο Ρόκκος

21΄Σέντρα από τον Μπίστα, σε καλή θέση ο Κώης μέσα στην περιοχή κάνει άστοχο σουτ

25΄Δυνατό σουτ από τον Χάσκαρη η μπάλα άουτ

27΄0-1 Ο Κώης με δυνατό μακρινό σουτ ανοίγει το σκορ για τον Απόλλωνα Θέρμου

31′ Σουτ Κώη ελάχιστα άουτ

45′ Διαγώνιο σουτ από τον Αγγέλη από πλάγια αριστερά και μέσα από την μεγάλη περιοχή άουτ

48΄1-1 Ο Ρεπανίδας ανατράπηκε από τον Μπαλάφα με τον ρέφερι να καταλογίζει πέναλτι. Ο Νίκος Νταλαπέρας ευστόχησε  ισοφαρίζοντας σε 1-1.

62′ Σουτ από τον  Κώη η μπάλα άουτ

69΄Δυατό μακρινό σουτ από τον Ρεπανίδα άουτ

79′ Μακρινό σουτ από τον Κακούρη απομακρύνει ο Μπαλάφας η μπάλα φτάνει στον Νταλαπέρα που κάνει το κοντινό σουτ, ο Μπαλάφας μπλοκάρει την μπάλα

80′ Ο Ρόκκος κάνει την απόκρουση του αγώνα διατηρώντας το 1-1, μετά από κόντρες με την μπάλα να παίρνει πορεία προς τα δίχτυα..

84΄Δυνατό σουτ από τον Χάσκαρη άουτ

85΄2-1 Εκπληκτικό γκολ από τον Κακούρη ο οποίος έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Μπαλάφα, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς για τους γηπεδούχους