Εντυπωσιακή εμφάνιση για ένα ακόμη ματς για την ομάδα του Κώστα Γιωτόπουλου, που πέρασε εύκολα από τον Αστακό νικώντας τον γηπεδούχο Ηρακλή με 5-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Δόξα Καινουρίου που πήρε προβάδισμα στο 8΄με σκόρερ τον Αγγέλη. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ο Ρεπανίδας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, ενώ ο Μπλέτσας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αύξησε τον δείχτη του σκορ στο 0-3 .

Στην επανάληψη ο Ηρακλής μείωσε στο 53΄με τον Κατσιγιάννη. Ο Θρίμαβος ολοκληρώθηκε για την Δόξα με δυο ακόμη γκολ με σκόρερ τον Νταλαπέρα στο 63΄και τον Α. Κόκκαλη στο 87΄ διαμορφώνοντας το τελικό 1-5

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καλαμάρης με βοηθό τον Γαλανόπουλο και τον Καλυβόπουλο