Με 2 γκολ σχεδόν από τα …αποδυτήρια ο ΑΟ Ρηγανά πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της Μεδεών Κατούνας και βρέθηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Απόλλων Θέρμου έχοντας 26 βαθμούς.

Η ομάδα του Βαλάντη Ζώη, με την…..φόρα που έχει από τα τελευταία θετικά αποτελέσματα, ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και κατόρθωσε στα πρώτα 6 λεπτά της αναμέτρησης να πετύχει τα 2 γκολ της νίκης, και στην συνέχεια με σωστή διαχείρηση του αγώνα να πάρει το πολύτιμο εκτός έδρας «τρίποντο» ατενίζοντας το μέλλον με αισιοδοξία.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

1′ Μεγάλη ευκαιρία για το Ρηγανα με τον Αυγέρη να μην προλαβαίνει να πλασάρει τον Τηλέμαχου

5′ ΓΚΟΛ  0-1 Θαυμάσια σέντρα  του Στραβοδημου , ο Τουρλίδας με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενος

6′ ΓΚΟΛ   0-2 Μετά από θαυμάσια εναλλαγή της μπάλας μεταξύ Κορομηλά Α., Αυγέρη, και Στραβοδήμο, ο τελευταίος θα δεχθεί μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή από τους αμυντικούς της Μεδεών με τον ρέφερι να καταλογίζει πέναλτι

Εύστοχη εκτέλεση από τον Α. Κορομηλά μέσα σε αποθέωση για τους φιλοξενούμενους

17′ Κοντινή κεφαλιά από τον Ρουστεμάϊ η μπάλα άουτ

20′  Δυνατό σουτ από τον Φραγκούλη θα απομακρύνει την μπάλα ο Τηλεμάχου.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για το Ρηγανα με τον Στραβοδημο να πασάρει στην μικρή περιοχή στον Αυγέρη ο οποίος δεν προλαβαίνει να πλασάρει σε κενή εστία

43′ Διπλή απόκρουση του Τηλέμαχου σε σουτ των Τουρλίδα και Κορομηλά Α.

48′ Ο Κουρσάρης από κοντά σουτάρει άουτ με τον Ρηγανά να χάνει σπουδαία ευκαιρία για να αυξήσει τον δείχτη του σκορ.

75′ Σουτ Κοντογιάννη θα αποκρούσει ο Μαυρουλιας

80′ Σουτ Ξανθοπουλου στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μαυρουλια

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Λάμπρου, με βοηθό τον Ροδάτο και τον Δημονίτσα.