Η Λαμία δεν είχε δείξει το καλό της πρόσωπο στα πρόσφατα παιχνίδια της. Αυτό άλλαξε κόντρα στον Παναιτωλικό και ήρθε η μεγάλη νίκη με 3-0 για την 18η αγωνιστική της Super League U19.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να δείχνουν από νωρίς τις διαθέσεις του. Μάλιστα, αν υπήρχε λίγο καθαρό μυαλό η Λαμία θα είναι ανοίξει το σκορ στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. Τελικά η υπεροχή για την ομάδα της Φθιώτιδας επιβεβαιώθηκε στο 43 λεπτό με τον Βλαχομήτρο να χρίζεται σκόρερ.

Ο Παναιτωλικός έπρεπε να αντιδράσει στην επανάληψη,ωστόσο η Λαμία δεν του άφησε τα περιθώρια. Δυο λεπτά μετά την επανέναρξη ο Κωστίκας έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 78 με τέρμα του Λαμπρόπουλου.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΛΑΜΙΑ: Σόμογλου, Μητσόπουλος, Ψωρογιάννης, Σταθαράς, Στεφανής, Καραγιάννης, Κωστίκας (89′ Νικολόπουλος), Καρβέλης, Βλαχομήτρος (80′ Φουσέκης), Κασάπας (65′ Κουδουνάς), Λαμπρόπουλος.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καλαντζής, Μπακαδήμας (50′ Μελιάδης), Τσιάντης, Πατίλας (50′ Φονσέκα), Θώδης, Φυτόπουλος, Φρατζέσκος, Καββαδίας, Ντόβας, Αλομπισάτ, Μπινιάρος (67′ Σκόνδρας).