Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για τον Ερμή Λαγκαδά, ο οποίος επικράτησε με 82-72 του ΑΟ Αγρινίου, βάζοντας του δύσκολα ενόψει της συνέχειας στη μάχη της ανόδου. Το παιχνίδι είχε εξαιρετικό ρυθμό στα πρώτα λεπτά, με το σκορ της περιόδου να φτάνει στο 32-23, με το Αγρίνιο να ισορροπεί την κατάσταση στη συνέχεια. Στο γ’ δεκάλεπτο το Αγρίνιο κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ, όμως το επιμέρους 22-8 στο τελευταίο δεκάλεπτο έδωσε τη σπουδαία νίκη στους γηπεδούχους.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΑΓΡΙΝΙΟ 82-72
Δεκάλεπτα: 32-23,48-47,60-64,82-72
Διαιτητές: Παγώνης-Παζώλης
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήνου 5 (1) ,Αλτίνης 5, Μάρουσιτς 23 (4), Τσιρογιάννης 4 ,Παπαπασχάλης ,Νώτης 12 ,Παρίτσης 5 ,Κωνσταντινίδης ,Πλιούκας,Γκαμούρας 23 ,Πιλκούδης 3,Χριστοδούλου
Αγρίνιο (Διαμαντάκας): Τασόπουλος 9 (1),Μπερερής 2,Μιχάλογλου 24 (1),Καπινιάρης 6, Σταμούλης 2,Γκρέκας 7 (1),Μήτσου 11 (3),Ψαράς 6 (2),Σαφής 2