Σπουδαία εκτός έδρας νίκη στην προσπάθεια που κάνει να παραμείνει στην Β΄κατηγορία πέτυχε το Σάββατο ο Μακρυνειακός, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-0 της Ακαδημίας Ναυπάκτου. Τα γκολ των νικητών πέτυχαν κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ο Σ. Μπακόλας στο 21΄και ο Κουμπουλής στο 24΄.

Στο β΄΄ ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν προσπάθησαν για θετικό αποτέλεσμα, αλλά ο τερματοφύλακας του Μακρυνειακού Χρήστος Μόσχος με πολύ καλές αποκρούσεις κράτησε το μηδέν στην εστία του χαρίζοντας στην ομάδα της Μακρυνείας τους 3 βαθμούς της νίκης.

Με το σημερινό «τρίποντο» ο Μακρυνειακός έφτασε τους 12 βαθμούς ατενίζοντας το μέλλον με αισιοδοξία

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γκιάφης με βοηθό τον Γαλανόπουλο και τον Ροδάτο