Για το πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας του 2ου ομίλου ο Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας νίκησε με 5-1 τον Ίναχο Βάλτου.

Ή σημερινή νίκη του Αστέρα θεωρείται ως υπόθεση πιτσιρικάδων, από την στιγμή που δυο νεαροί ποδοσφαιριστές της Παντάνασσας, ο 15χρονος Δημήτρης Αρμύρας, και ο 17χρονος Νίκος Καραγιώργος πέτυχαν από δυο γκολ, σφραγίζοντας ουσιαστικά την μεγάλη σε έκταση νίκη.

Το σκορ για την Παντάνασσα άνοιξε στο 5΄ με σουτ ο Λορέτζος, και διπλασίασε τα τέρματα στο 12΄ο Δ. Αρμύρας. Στο 23΄ο Ν. Καραγιώργος με σουτ πέτυχε το τρίτο γκολ της Παντάνασσας, και πέντε λεπτά αργότερα ο Δ.  Αρμύρας και πάλι με σουτ κάνει το 4-0 . Το μόνο που κατάφερε ο Ίναχος ήταν να μειώσει το σκορ στο 33΄με τον Λαθύρη, για να διαμορφωθεί το τελικό 5-1 στο 41΄με δυνατό σουτ από τον Ν. Καραγιώργο

Οπως γίνεται εύκολα αντιληπτό, υπό αυτές τις συνθήκες οι γηπεδούχοι πήραν τα πάνω τους  στο  διάστημα του πρώτου ημιχρόνου έδιναν την εντύπωση πως μόλις πατούσαν λίγο… γκάζι, έφταναν άνετα στα αντίπαλα καρέ.

Στο β΄ ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και δεν δημιουργήθηκαν φάσεις ανάμεσα στις δυο εστίες.