Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη (0-1)πήρε το Σάββατο η Μεδεών Κατούνας, στην δυνατή έδρα του Απόλλωνα Δοκιμίου.

Η ομάδα του Μόρις Τσίβιτς αγωνίστηκε επιθετικά με στόχο την νίκη, σε μια πολύ δυνατή έδρα, κατάφερε πήρε προβάδισμα στο σκορ λίγα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, και στην συνέχεια με σωστή αμυντική τακτική έφτασε στο πολύτιμο «τρίποντο», ατενίζοντας  το μέλλον στην Α΄κατηγορία με αισιοδοξία.

Από την άλλη μεριά ο Απόλλωνας μακριά από τον καλό εαυτό του, ήταν άτυχος στο ξεκίνημα του αγώνα έχοντας δοκάρι με τον Αθανασίου, και στην συνέχεια δημιούργησε ευκαιρίες δίχως όμως να καταφέρει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

DSC09174

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

15΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Ν. Αθανασίου, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

32΄Ο Κοσυφαρίνης με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Αθανασίου, ο οποίος από καλή θέση πλάγια δεξιά στην περιοχή της Μεδεών κάνει το δυνατό σουτ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ

34΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Νούλα, κεφαλιά του Κοντογιάννη από καλή θέση , η μπάλα παράλληλα από την εστία του Απόλλωνα..

38΄Δυνατό σουτ από τον Τσιτσομήτσο η μπάλα άουτ

43΄ΓΚΟΛ 0-1 . Ο Τσιτσομήτσος από καλή θέση μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Θεοδωρακόπουλου.

50΄ Έξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Κοντογιάννη στον Τσιτοσμήτσο, που από θέση πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα, έκανε το δυνατό σουτ, αλλά ο Μυλωνάς με αυτοθυσία απέμακρυνε την μπάλα, πριν περάσει την γραμμή του τέρματος

57΄Σέντρα από τον Αθανασίου, ο Κονδύλης σε καλή θέση με προβολή δεν βρίσκει όπως θα ήθελε την μπάλα, με αποτέλεσμα να χαθεί μια ακόμη ευκαιρία για τον Απόλλωνα

74΄Από καλή θέση δυνατό σουτ του Τσιτσομήτσου, η μπάλα άουτ

82΄ Σέντρα του Σπυριλιώτη, ο Κονδύλης με κεφαλιά «ψαράκι», προσπάθησε για την ισοφάριση, αλλά ο Τηλεμάχου απομακρύνει σε κόρνερ