Πολύτιμη εντός έδρας νίκη πήρε ο Τρίκαρδος Κατοχής με 2-1 επί του Απόλλωνα Δοκιμίου, σε ματς που έγινε το Σάββατο για το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας.

Ο Απόλλων προηγήθηκε στο 9΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μπαλάφα, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Καμμένος. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Β. Σεραφίγγο με κοντινή κεφαλιά.

Το τελικό 2-1 για τον Τρίκαρδο διαμόρφωσε στο 75΄ο Γ. Φράγγος που εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Απόλλωνα.

Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Άπόλλωνας στο 85΄είχε χαμένη ευκαιρία για την ισοφάριση, σε πέναλτι που κέρδισε ο Ι. Τσακανίκας, αλλά αυτή την φορά ο Μπαλάφας σούταρε άουτ

Διαιτητής: Καραβασίλης, Βοηθοί : Βασιλόπουλος, Τάκος

Τρίκαρδος Κατοχής (Γιώργος Ασπρογέρακας)

Σίμος, Σάρρας(67΄Γαβρίνας), Καζανάς, Γατσώρης, Δρακάς, Λιόκαυτος, Κοντοπάνος(90΄Ντρέλιας), Χαλαζιάς, Σεραφίγγος, Φράγγος Γ (88΄Ρόμπολας)., Βρέττας (79΄Τσιάρας)