Με τους 3 βαθμούς της νίκης έφυγε από το γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου ο ΑΟ Αγρινίου, ο οποίος νίκησε την ΑΕ Αγίου Δημητρίου με 4-1 (πέτυχε την όγδοη συνεχόμενη νίκη )και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Κεραυνό Γαβαλούς.

Η ομάδα του Βασίλη Βασιλόπουλου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήρε δίκαια την νίκη, σε ένα ματς με πλούσιο θέαμα, αρκετές φάσεις, εκατέρωθεν και σίγουρα ικανοποίησε τους φίλους του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου που βρέθηκαν την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης φάνηκε ότι οι δυο ομάδες θα παίξουν επιθετικά για να πάρουν την νίκη. Είναι χαρακτηριστικό ότι στα πρώτα 3 λεπτά του αγώνα οι δυο ομάδες σκόραραν!! και στην συνέχεια δημιούργησαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα

Ο ΑΟ Αγρινίου κατόρθωσε και πήρε προβάδισμα στο σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (2-1) και στην επανάληψη πέτυχε άλλα δυο γκολ, και πήρε δίκαια την νίκη.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

2΄ ΓΚΟΛ 1-0 Θαυμάσια μπαλιά από τον Νταραντούμη, ο Κούσης γίνεται κάτοχος και με σουτ ανοίγει το σκορ για τον ΑΟ Αγρινίου

3΄ΓΚΟΛ 1-1  Εκτέλεση κόρνερ από τον Κωστακιώτη, ο Στεφανόπουλος εκμεταλλεύεται την ολιγωρία της άμυνας του ΑΟ Αγρινίου και με κοντινή προβολή ισοφαρίζει

10΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Αγρινίου με τον Μακρή σε κενή εστία να σουτάρει άουτ, μετά από θαυμάσια σέντρα του Γκουρνέλου Χ.Σ.

11΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκουρνέλο Χ.Χ., η κοντινή κεφαλιά του Φραγκούλη καταλήγει άουτ

20΄Δυνατό σουτ από τον Γκουρνέλο Χ.Σ., η μπάλα άουτ

25’  Εκτέλεση φάουλ από τον Φραγκούλη η μπάλα ελάχιστα άουτ

26΄Δυνατό μακρινό σουτ από τον Φραγκούλη άουτ

35΄Γυριστό σουτ από τον Κυτούγια Χ. , απομακρύνει ο Βασιλόπουλος

39΄Θαυμάσιο «ψαλιδάκι» από τον Μακρή ο Φρούτζος απομακρύνει σε κόρνερ

43΄ ΓΚΟΛ 2-1 Σέντρα από τον Μακρή., το γύρισμα της μπάλας από τον Γκουρνέλο Χ.Χ, εκμεταλλεύεται ο Κοκώνης που με κοντινό σουτ δίνει το προβάδισμα στον ΑΟ Αγρινίου

50΄ Κάθετη μπαλιά από τον Κυτούγια Χ, ο Αλ Ομπισάτ με σουτ από πλάγια θέση στέλνει την μπάλα άουτ

52΄ Σέντρα από τον Πανταζή, σουτ στην κίνηση ο Κωστακιώτης, εντυπωσιακή απόκρουση της μπάλας από τον Βασιλόπουλο

55΄Πέναλτι για τον ΑΟ Αγρινίου σε ανατροπή από τον  Κουτρομάνο στον Κούση

56΄ΓΚΟΛ 3-1 Ο Γκουρνέλος Χ.Σ. είναι εύστοχος από τα 11 βήματα

65΄ΓΚΟΛ 4-1 Θαυμάσια κάθετη του Γκουρνέλου Χ.Χ, ο Κοκώνης προλαβαίνει την έξοδο του τερματοφύλακα και με πλασέ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα