Με έναν πόντο στο σακούλι τους κατέληξαν Απόλλων Δοκιμίου και Απόλλων Θέρμου που έμειναν στο 1-1 σε ένα δυνατό παιχνίδι που έλαβε χώρα το Σάββατο στο ηλιόλουστο γήπεδο Λεωνίδα Ζαχαράκη (Δοκίμι).

Αποτέλεσμα που συνιστά για αμφότερους ένα ακόμη βήμα στην προσπάθεια για εξασφάλιση, το νωρίτερα δυνατό , παραμονή στην κατηγορία, δίχως αγώνες μπαράζ.

Σε αυτή την προσπάθεια κάθε βαθμολογική συγκομιδή αποτελεί θετικό αποτέλεσμα , αλλά μια πίκρα στο στόμα πρέπει να έμεινε στους γηπεδούχους που ήθελαν την περισσότερο την νίκη, προηγήθηκαν στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη σε μια στιγμή ολιγωρίας της άμυνας, το εκμεταλλευθήκαν οι φιλοξενούμενοι και έφεραν το παιχνίδι στα «ίσα».

Γκολ το οποίο πανηγυρίστηκε από τους ποδοσφαιριστές του Θέρμου, που εκείνη την χρονική στιγμή αγωνίζονταν με παίκτη παραπάνω (ο Κόκκαλης για τον Απ. Δοκιμίου ήταν εκτός αγώνα για λίγα λεπτά εξαιτίας τραυματισμού).

Μετά τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής ο Απόλλων Θέρμου έφτασε τους 35 βαθμούς  (τρείς παραπάνω) από τον Απόλλωνα Δοκιμίου.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

15΄Δυνατό μακρινό σουτ από τον Σπυριλιώτη, απομακρύνει την μπάλα ο Μπαλάφας

24΄Διαδοχικά σουτ από Μπαλάφα, Ξευγένη, Αθανασίου, ο τερματοφύλακας του Θέρμου Μπαλάφας απομακρύνει την μπάλα

25’ ΓΚΟΛ 1-0 Σέντρα του Μπαλάφα από τα αριστερά, ο Καταρέλος στο πρώτο δοκάρι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους

32΄Εκτέλεση φάουλ από τον Κώη, κεφαλιά Ε. Κοκώνη η μπάλα ελάχιστα άουτ

36΄Διαγώνιο σουτ από τον Αλπέντζο, η μπάλα άουτ

37΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Φ. Μπαλάφα, απομακρύνει ο Κ. Μπαλάφας

41΄Δυνατό σουτ από τον Καμμένο η μπάλα λίγο άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαλάφα

47΄Γυριστό σουτ από τον Ξευγένη η μπάλα άουτ

53΄Εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλάρη, ο Δερβίσης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ

58΄Μακρινό σουτ από τον Καμμένο η μπάλα άουτ

61΄ Δυνατό σουτ από  του Σπυριλιώτη, κόντρα σε σωματα αμυντικών και η μπάλα με την βοήθεια του Μπαλάφα κόρνερ

68΄ΓΚΟΛ 1-1 Ο Αλπέντζος κάνει την σέντρα από τα δεξιά, και ο επερχόμενος Αριστόπουλος με κοντινό σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα