Εύκολο ήταν το απόγευμα για τον πρωτοπόρο στην βαθμολογία Όμηρο Νεοχωρίου. Η ομάδα του Γιώργου Ζήκου νίκησε με 5-0 τον γηπεδούχο ΑΟ Λυγιάς και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας στην Α΄κατηγορία της ΕΠΣΑ, διατηρώντας την διαφορά των τριών βαθμών από την δεύτερη ομάδα της ΑΕΜ

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, πέτυχαν δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τρία γκολ στην επανάληψη, και πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης.

Μόλις στο 8΄με κεφαλιά ο Μανθόπουλος ανοίγει το σκορ για τον Όμηρο, για να διπλασιάσει τα τέρματα στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ο Νάκος.

Στο β΄ημίχρονο συνεχίστηκε ο επιθετικός μονόλογος των φιλοξενούμενων πετυχαίνοντας τρία ακόμη γκολ. Στο 54΄ο δεύτερος σκόρερ της κατηγορίας Βαγγέλης Γκάτσης πέτυχε το τρίο γκολ του Ομήρου, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Νούλας έκανε το 0-4. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 79΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Μιχαηλίδης.

Διαιτητής: Ντζάνης, Βοηθοί : Σούζας, Αντωνόπουλος