Λίγες ημέρες πριν το τελικό της ΕΠΣΑ η ΑΕΜ δυσκολεύτηκε αλλά κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Τρίκαρδου Κατοχής το οποίο νίκησε εκτός έδρας με 2-1 αν και στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ.

Ο Τρίκαρδος Κατοχής βρέθηκε μπροστά στο σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου της αναμέτρησης. Στην επανάληψη η ΑΕΜ αντέδρασε και με την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο του Βασιλογιάννη και του Λίτσο ανέβασε ρυθμούς με αποτέλεσμα να κάνει την …ανατροπή και να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

16΄ ΓΚΟΛ 1-0  Σέντρα σουτ του Γαβρίνα ο Καραγκούνης πήγε να μπλοκάρει τη μπάλα η οποία του έφυγε μέσα από τα χέρια και κατέληξε στα δίχτυα

21΄Σέντρα του Καβαλλάρη από τα δεξιά ο Τσιούνης με σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ.

25΄  Δυνατό μακρινό σουτ από τον Ντζιμάνη ο Σίμος απομακρύνει την μπάλα

49΄ ΓΚΟΛ 1-1 Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Βασιλογιάννη η μπάλα στα δίχτυα

62΄  ΓΚΟΛ 1-2  Εκτέλεση φάουλ από τον  Καβαλλάρη ο Τσιούνης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής: Ματσούκας , Βοηθοί : Καλυβόπουλος Γαλανόπουλος