ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Ανεβάζοντας την απόδοσή του στο β΄ ημίχρονο ο Όμηρος νίκησε με 2-1 την Δόξα Καινουρίου και ξεκίνησε με το δεξί τους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική.

Οι «κυπελλούχοι» Αιτωλοακαρνανίας ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες για γκολ, απέναντι στην Δόξα η οποία προσπάθησε κυρίως από στημένες φάσεις να πάρει βαθμό από το ματς, και το μόνο που κατάφερε ήταν αν μειώσει το σκορ λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

6΄Σέντρα του Βασιλάρη, κοντινό σουτ από τον Μανθόπουλο η μπάλα άουτ

18΄Γύρισμα της μπάλας από τον Ρεπανίδα, σουτ στην κίνηση από τον Μούτσα, ο Δουλιώτης απομακρύνει την μπάλα

37΄Εκτέλεση φάουλ από τον Νάκο, απομακρύνει την μπάλα ο Ρόκκος

40΄Διαγώνιο συρτό σουτ από τον Γκασούκα, μπλοκάρει την μπάλα ο Ρόκκος

49΄ Εκτέλεση κόρνερ από τον Νάκο, με τον Ρόκκο να απομακρύνει την μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα

60΄Δυνατό σουτ από τον Τσιμπιτση, απομακρύνει σε κόρνερ ο Ρόκκος

61΄ ΓΚΟΛ 1-0 Εκτέλεση κόρνερ από τον Νάκο, και ο Καντάνης στο «δεύτερο» δοκάρι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τον Όμηρο

66΄Διαγώνιο σουτ του Μιχαηλίδη η μπάλα άουτ

75΄Πέναλτι για τους γηπεδούχους μετά από ανατροπή του Ψηλού στον Γκάτση

75΄ΓΚΟΛ 2-0 Ο Γκάτσης από τα «έντεκα» βήματα πετυχαίνει το δεύτερο γκολ για την ομάδα του

82΄ΓΚΟΛ 2-1 Εκτέλεση κόρνερ από τον Λιάρο, ο Αγγέλης με κεφαλιά-πάσα δίνει έτοιμο γκολ στην Ψηλό ο οποίος από κοντινή απόσταση διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

93΄Δυνατό σουτ του Βαλτογιάννη από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει την μπάλα εντυπωσιακά ο Ρόκκος.

Διαιτητής: Γκιάφης, Βοηθοί: Σούζας, Βασιλόπουλος