Την δεύτερη νίκη στην διαδικασία των πλέι-οφ πέτυχε την Κυριακή η ΑΕ Μεσολογγίου στην δυνατή έδρα της Δόξας Καινουρίου με 4-2.

Η ομάδα του Νίκου Μιμιγιάννη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα, κατόρθωσε πέτυχε δυο γκολ , σε καθοριστικά σημεία του πρώτου ημιχρόνου, και στην επανάληψη με δυο ακόμη γκολ πήρε την σπουδαία εκτός έδρας νίκη, και ελπίζει για την πολυπόθητη άνοδο στην Γ΄Εθνική

Τα γκολ της αναμέτρησης

15΄ 1-0 Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Νταλαπέρα η Δόξα ανοίγει το σκορ. Το πέναλτι κέρδισε ο σκόρερ σε ανατροπή από τον Καραγκούνη

29′ 1-1 Σέντρα Κοντογιάννη ο Τσιούνης με κεφαλιά έφερε το μάτς στα «ίσα»

40΄1-2 Ο Τσιούνης με συρτό σουτ δίνει προβάδισμα στην ΑΕΜ

53′ 1-3 Ο Κοντογιάννης βρήκε τον Καβαλλάρη και αυτός με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

69΄ 1-4 Ο Πιστιόλης με σουτ πετυχαίνει το τέταρτο γκολ της ΑΕΜ

76’ 2-4  Ο Νταλαπέρας από κοντινή απόσταση μετά από σέντρα του Μούτσα διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής: Καραβασίλης, Βοηθοί: Τσιλίκας, Κουτρομάνος