Για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε στο κατάμεστο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου από το Ανατόλια με σκορ 69 – 70.
Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ  μπήκε καλύτερα και προηγήθηκε με 16 – 13, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο πήρε διαφορά 9 πόντων, όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο φινάλε του ημιχρόνου στον ένα πόντο. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ διατήρησε το προβάδισμα, ενώ στο φινάλε το παιχνίδι πήγε πόντο – πόντο. Ο ΑΟ Αγρινίου προηγήθηκε δύο δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με 69 – 68 χάρη σε εύστοχο δίποντο του Γκρέκα, όμως σε νεκρό χρόνο ο Καραποστόλου ευστόχησε σε σουτ δύο πόντων και διαμόρφωσε το τελικό 69 – 70.
Πλέον στα μπαράζ ο ΑΟ Αγρινίου θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Τρίτωνα που κατέλαβε την 3η θέση στον 1ο Όμιλο της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Δεκάλεπτα: 16 – 13, 19 – 21, 20 – 17, 14 – 19.

Διαιτητές: Τζαφλέρης – Ζαχαρής.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 7, Μιχάλογλου 17(1), Καπινιάρης 14, Γκρέκας 6, Τσατάς, Σταμούλης, Σταμίρης, Μήτσου 11(1), Ψαράς 6(2), Χρήστου, Σαπλαούρας.

Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Πέτρος Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης, Κάτανος 2, Αμπατζάς 12(2), Στεφανίδης 13(3), Γαλανίδης 7(1), Καραποστόλου 11, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης, Κιγμέτογλου 11, Ζώτος, Μπρόζος 14(2).