Εύκολο μεσημέρι στο γήπεδο της Κατοχής για τον Απόλλωνα Δοκιμίου.

Η ομάδα του Θόδωρου Λαυράνου ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα πήρε ένα εύκολο «τρίποντο» απέναντι στην Παιανία Μάστρου

Το τελικό 5-0 αντικατοπτρίζει την ανωτερότητα του Απόλλωνα, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δυο στην επανάληψη.

Στον αγωνιστικό χώρο στο 12΄και στο 16΄ο Α. Κορομηλάς δίνει προβάδισμα δυο γκολ για τους φιλοξενούμενους, και στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Πεσλής πετυχαίνει το 0-3.

Στο β΄ημίχρονο (51΄), ο Γιαννακόπουλος ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 0-4 , για να διαμορφωθεί το τελικό 0-5 στο 77΄με σκόρερ τον Πεσλή.

Διαιτητής : Καλαμάρης

Βοηθοί: Γαλανόπουλος, Αλεξόπουλος

Παιανία Μάστρου (Παναγιώτης Καραμήτσος – Παναγιώτης Γαρμπής)

Γαρμπής, Μεταξούλης Ε.Π.(29΄Κίτσος), Ζαβιτσάνος, Ντερές, Φυλλαδιτάκης, Ράπτης, Σύρρος, Ροδάτος, Πιτσικός, Ρόμπολας, Φιλόπουλος(55’ Πιέρρος)