Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε στην παράταση από τον Αμύντα στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου με σκορ 76 – 80.
Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο και στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν μικρή διαφορά και προηγήθηκαν με 5 πόντους στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ πλησίασε στο σκορ και μείωσε στον πόντο στο 30ο λεπτό. Στο τελευταίο ενάμιση λεπτό ο ΑΟΑ  έκανε σερί 8 – 0 και ισοφάρισε σε 71 – 71 στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με το τελικό 76 – 80.

Δεκάλεπτα: 15 – 14, 8 – 14, 25 – 21, 23 – 22, 5 – 9.

Διαιτητές: Παφίλης – Κωνσταντινίδου – Ελευθεριάδης Π.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 8(1), Μπερερής 7(1), Μιχάλογλου 26(3), Χατζηνικόλας 2, Φραντσέσκι 18(1), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 13(1), Σταματογιάννης 2, Ψαράς, Κασσιούμης.

Α.Ο. ΑΜΥΝΤΑΣ (Αλέξανδρος Ζαβός): Ζούπας 9, Κάπρης 1, Σιούντρης 3(1), Κερασοβίτης, Κουκουνιάς 11(1), Κομποδιέτας 15(2), Γκαβανόπουλος 1, Χάλαρης 25(2), Φακοπουλίδης 12(1), Κωνσταντακόπουλος, Μέλιος 3.