Στην αναμέτρηση που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Παντάνασσας, ο γηπεδούχος Αστέρας ήρθε ισόπαλος με τον ΑΟ Ρηγανά με 2-2 σε ένα χορταστικό παιχνίδι ιδιαίτερα στο β΄ημίχρονο που σημειώθηκαν και τα 4 γκολ της αναμέτρησης.

Αποτέλεσμα το οποίο διαμορφώθηκε στην εκπνοή του αγώνα για τους γηπεδούχους (ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι στα τελευταία τρία λεπτά της αναμέτρησης σημειώθηκαν τρία γκολ!!), που έφεραν το παιχνίδι στα «ίσα» αν και βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ.

Από την άλλη μεριά ο ΑΟ Ρηγανά μπορούσε την νίκη, δέχθηκε γκολ στο φιναλε, αλλά παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας , μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα του Αστέρα Καμαρούλας στην Δάφνη Μεγάλης Χώρας, και το ρεπό που είχε η ΑΕ Αγίου Δημητρίου

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

6′ Λάθος της άμυνας του Αστέρα , θα  σουτάρει  ο Γιώτης και θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Πριτσουλης

18′ Πέναλτι για τον ΑΟ Ρηγανά. Ο Γιώτης εκτελεστής, ο Πριτσούλης απομακρύνει την μπάλα

51′ Δυνατό πλάγιο του  Δρόσου κεφαλιά του Κουμαση άουτ

54′ τετ α τετ Γιώτη από πλάγια δεξιά , θα σουτάρει άουτ

55′ ΓΚΟΛ 0-1  εκπληκτικό σουτ του Στεργίου από πλάγια αριστερά στο γάμα της εστίας του Πριτσουλη 0-1

56′ Τετ α τετ Καλογεράκη θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Πριτσουλης εντυπωσιακά

71′ Σουτ Κρανιά πάνω απ’ το δοκάρι

72′ Τετ α τετ Καραχάλιου θα πλασάρει και θα αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πριτσουλης

87′ ΓΚΟΛ  1-1  Λάθος στην άμυνα του Ρηγανα , θα βρεθεί μόνος του ο Κρανιάς και με σουτ θα κάνει το 1-1

88′ ΓΚΟΛ  1-2 Σέντρα Καραχάλιου απ τα δεξιά θα βρεθεί στο δεύτερο δοκάρι ο  Τυμπας που με πλασέ θα δώσει και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του

90′ ΓΚΟΛ 2-2 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρδάκη η μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής : Ματσούκας

Βοηθοί: Τάκος, Κακατσίδης

Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας (Γιώργος Αρμύρας)

Πριτσούλης, Τσώρακας(69΄Κουτσιαύτης), Δρόσος, Σούτας, Καγιάτζας, Limaci., Στριμμένος(59΄Κωνσταντινίδης), Αρμύρας Δ.,(46΄Μπαρδάκης) Κουμάσης(64΄Ρέθι), Κρανιάς, Αρμύρας Ι