Ανεβάζοντας ρυθμούς στο β΄ημίχρονο η ΑΕ Αγίου Δημητρίου νίκησε με 3-0 τον ΑΟ Ρηγανά στο ντέρμπι των ομάδων του Αγρινίου που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι στην επανάληψη (το πρώτο ημίχρονο τελείωσε δίχως τέρματα) και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης απέναντι στον πρωτοπόρο ΑΟ Ρηγανά, σε ένα πολύ καλό ματς που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Η ΑΕ Αγίου Δημητρίου με το σημερινό «τρίποντο» έφτασε τους 13 βαθμούς, μόλις ένα πόντο μακριά από τον πρωτοπόρο ΑΟ Ρηγανά.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

3′ Σου από τον  Φατσαλη από πλάγια αριστερά θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σπυρόπουλος

17′ Δυνατό σουτ Καλογεράκη θα αποκρούσει με διπλή επέμβαση ο Ζώης

18′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Στεργίου η μπάλα στην εξωτερική πλευρά του κάθετου δοκαριού

25′ Τετ α τετ Κατσαβοχρηστου θα αποκρούσει ο Σπυρόπουλος με διπλή επέμβαση

28′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Τσάμη κεφαλιά Κωστή λίγο άουτ

30′ Εκτέλεση φάουλ Μουχανη Π. κεφαλιά Μπουλιερη λίγο άουτ

44′ Σέντρα Πελεκάνου απ τα αριστερά κεφαλια Τσάμη άουτ

45′ δυνατό σουτ Κατσαβοχρηστου άουτ πάνω απ το δοκάρι

47′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στεργίου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

63′ ΓΚΟΛ ο Κατσαβοχρήστος θα φύγει σε τετ α τετ θα πλασάρει τον Σπυρόπουλο και θα κάνει το 1-0

65′ τετ α τετ Φατσαλη θα πλασάρει άουτ

71′ ΓΚΟΛ 2-0 κόρνερ Μουχανη Π. και με προβολή ο Κατσαβοχρηστος θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα

72′ Παράλληλη σέντρα Κωστακιωτη από τα δεξιά δεν προλάβουν 2 ποδοσφαιριστές της ΑΕ Αγίου Δημητρίου να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα

81′ Σέντρα Καλογεράκη στη μικρη περιοχή δεν θα μπορέσει ο Τσάμης να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και θα μπλοκάρει ο Ζώης

86’ΓΚΟΛ  3-0 δυνατό σουτ Μουχανη η μπάλα στο αριστερό γάμα της εστίας του Σπυρόπουλου !!