Στην κορυφή της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας παραμένει ο Αστέρας Κυψέλης.

Στην 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος νίκησε με 4-1 την Ομόνοια Κεχρινιάς , έφτασε στους 19 βαθμούς και ισοβαθμεί  με τις Ελπίδες Αγρινίου στην πρώτη θέση της βαθμολογίας

Στον αγωνιστικό χώρο  ο Αστέρας Κυψέλης προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Χότζα.

Η Ομόνοια ισοφάρισε στο 26΄με τον Κοκκώνη, για να πάρει και πάλι το προβάδισμα ο Αστέρας Κυψέλης στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Γκουτσέλη.

Στην επανάληψη με γκολ του Ρεντζέπη (60΄), και Η. Παπαθανασίου (62’)διαμορφώθηκε το τελικό 4-1 για την ομάδα του Αστέρα.

Διαιτητής : Τσαμπάς

Βοηθοί: Καζανάς Κ., Τσώνη