ÊÕÐÅËËÏ / ÐÁÍÁÉÔÙËÉÊÏÓ - ÉÁËÕÓÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÃÉÙÑÃÏÓ ÄÅÑÂÉÓÇÓ / EUROKINISSI)

Το 4-0 του πρώτου αγώνα είχε δώσει ουσιαστικά την πρόκριση στον Παναιτωλικό, ο οποίος ντούμπλαρε τις νίκες του στο Αγρίνιο με 5-1 κόντρα στον Ιάλυσο και έτσι με συνολικό σκορ 9-1 προκρίθηκε στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Μάκης Χάβος προέβη σε αρκετές αλλαγές οι οποίες ήταν απαραίτητες εν όψει της δύσκολης συνέχειας στο πρωτάθλημα. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν όλα. Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με γκολ του Μπάιροβιτς στο  58′, ενώ στο 60′ ο Μιμίτο έκανε το 2-0.

25 λεπτά αργότερα είχε γίνει ήδη το 5-1! Αυτογκόλ του Τζελάι στο 64′, 4-0 στο 73′ ο Μπάιροβιτς και 5-1 ο Γιοβάνοβιτς στο 85′, υπέγραψαν τον Αγρινιώτικο θρίαμβο!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Γιαννιώτης (61’ Σανιά), Λιάβας, Γιοβάνοβιτς, Παρράς, Ντάλσιο, Σίεστεντ (46’ Ταχάρ), Ντουάρτε, Μιμίτο, Ρομάν (46’ Ντίαζ), Μπάιροβιτς

Ιάλυσος: Χειμωνέττος (46’ Ανδρολυτσος), Χατζηδίμπας, Γιώργου, Τερζίου, Τζελάι, Αυγενικού, Πετράκης, Χειμωνέττος, Νατσιόπουλος, Μαραγκουδάκης, Σερζίνιο (50’ Πεταυράκης)