ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Εντυπωσιακό ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης από τον ρέφερι της αναμέτρησης έγινε το Σάββατο στο γήπεδο Λεωνίδας Ζαχαράκης, ανάμεσα στον Απόλλωνα Δοκιμίου και τον Τρίκαρδο Κατοχής που βρήκε νικητή τους γηπεδούχους με σκορ 4-3.

Στο 15΄οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, με εκτέλεση φάουλ από τον Κοντοπάνο, αλλά οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Κοκώνη στο 31΄ που ήταν και σκορ ημιχρόνου

Στην επανάληψη με γκολ του Καταρέλου και Γαρούφη ο Απόλλωνας πήρε «αέρα» δυο τερμάτων

Στην συνέχεια οι παίχτες του Γιώργου Ζήκου αποδείχθηκαν πολύ σκληροί για να εγκαταλείψουν το ματς. Το 3-1 έγινε σε 5΄ λεπτά 3-3, με σκόρερ τον Κοκώνη και Παναγιωτόπουλο, αλλά στο τέλος ο Απόλλωνας είπε την «τελευταία λέξη» και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Α. Κορομηλά πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης και συνάμα το «σκαρφάλωμα» στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

DSC00670

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

1΄ Σουτ Α. Κορομηλά, μπλοκάρει την μπάλα ο Τσιάρας

15΄1-0 Συρτή εκτέλεση φάουλ από τον Κοντοπάνο, η μπάλα αλλάζει πορεία από το τείχος που έκαναν οι αμυντικοί του Τρίκαρδου καιι καταλήγει στα δίχτυα

21΄Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα να διπλασιάσει τα τέρματά του. Μετά από κάθετη μπαλιά του Γιαννακόπουλου στον Α. Κορομηλά, ο οποίος κάνει την παράλληλη σέντρα, και ο Αλομπισάτ στην κενή εστία στέλνει την μπάλα άουτ

29΄Κάθετη μπαλιά του Παναγιωτόπουλου, ο Καλοκαίρης απέναντι από τον Θεοδωρακόπουλο , αλλά πριν προλάβει να κάνει το σουτ ο Καταρέλος με προβολή στέλνει την μπάλα σε κόρνερ

30΄1-1 Συνέχεια της φάσης, εκτέλεση κόρνερ από τον Καλοκαίρη ο Κοκώνης με κεφαλιά ισοφαρίζει για τον Τρίκαρδο

39΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Αλομπισάτ , μλοκάρει την μπάλα ο Τσιάρας

45΄Εκτέλεση κόρνερ από Φ. Κορομηλα, κεφαλιά του Καταρέλου η μπάλα ελάχιστα άουτ

49΄Εκτέλεση φάουλ από τον Φ. Κορομηλά, κεφαλιά του Καταρέλου η μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσιάρα

51΄Σουτ του Μπεναρδή μπλοκάρει την μπάλα ο Θεοδωρόπουλος

55΄3-1 Σέντρα Φ. Κορομηλά από τα αριστερά, κεφαλιά του Δαλαγιώργου απομακρύνει ο Τσιάρας, και ο Γαρούφης από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

58΄Διαδοχικά σουτ Κορομηλά Α., (η μπάλα στα σώματα των αμυντικών), Γιαννακόπουλοιυ η μπάλα άουτ

62΄Σέντρα Χ. Κορομηλά, σουτ στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι από τον Δαλαγιώργο η μπάλα άουτ

66΄3-2 . Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Κοκώνη μειώνει το σκορ για τον Τρίκαρδο

71΄3-3 Ατομική προσπάθεια από τον Κοκώνη κάνει το σουτ απομακρύνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα και στην επαναφορά ο Παναγιωτόπουλος ισοφαρίζει για τον Τρίκαρδο

73΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Α. Κορομηλά η μπάλα άουτ

76΄Πέναλτι για τον Απόλλωνα, μετά την ανατροπή του Λαμπρακόπουλου στον Φ. Κορομηλά. Στην φάση αυτή αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα ο ποδοσφαιριστής του Τρίκαρδου.

78΄4-3 ο Α. Κορομηλάς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

82΄Δυνατό σουτ από τον Χ. Κορομηλά απομακρύνει o Τσιάρας.

Διαιτητής : Καλαμάρης

Βοηθοί : Κολοσιώνης, Τσιλίκας