ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Με γκολ του Στέφανου Φραγκούλη στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Παναγρινιακός νίκησε με 1-0 τον Αστέρα Μεσολογγίου, και απέφυγε την «γκέλα» σε ένα φαινομενικά εύκολο παιχνίδι.

Οι ποδοσφαιριστές του Λάκη Παπαχρήστου είχαν την υπεροχή σε ολόκληρο το ματς αλλά ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια, με αποτέλεσμα το γκολ να μην έρχεται, και αυτό τους άγχωνε περισσότερο και υπήρχαν λανθασμένες επιλογές σε καθοριστικά σημεία του αγώνα. Καθοριστικό ρόλο έπαιξε και η απώλεια του πέναλτι στο 35΄με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κυλήσει δίχως  γκολ΄.

Το σκηνικό δεν άλλαξε στο β΄΄ ημίχρονο, και φτάσαμε στις καθυστερήσεις όταν ο Στέφανος Φραγκούλης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς, χαρίζοντας στην ομάδα του το πολύτιμο «τρίποντο» παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 29 βαθμούς.

30΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάκου απομακρύνει ο Κόκορης

35΄Πέναλτι για τον Παναγρινιακό, Μετά από σέντρα του Βασιλογιάννη, ο Σ. Φραγκούλης γίνεται κάτοχος της μπάλας, ανατρέπεται από τον Κόκορη με τον ρέφερι να δείχνει την «άσπρη βούλα»

36΄Εκτελεστής ο Βασιλογιάννης , η μπάλα ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

40΄Σουτ Κάππα μέσα από την περιοχή άουτ

47΄Λάθος του Μπαλάφα που δίνει την μπάλα στον Ξηρό, ο οποίος πλασάρει από καλή θέση άουτ

49΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Βασιλάρη, κεφαλιά του Σ. Φραγκούλη άουτ

57΄Γύρισμα του Φραγκούλη Σ. στον Νάκο, που σε κενή εστία πλασάρει άουτ

87΄ Εκτέλεση κόρνερ από τον Βασιλάρη, κεφαλιά του Α. Φραγκούλη η μπάλα άουτ

89΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Α. Φραγκούλη, ο Κόκορης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

91΄ΓΚΟΛ 1-0 . Μετά από κάθετη μπαλιά του Βασιλογιάννη, ο Σ. Φραγκούλης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μέσα σε αποθέωση!!!!

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί: Κακατσίδης, Λύσσαρης