Ο Αστέρας Κυψέλης ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής της Γ΄κατηγορίας με αντίπαλο της Ελπίδες Αγρινίου

Οι γηπεδούχοι πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν την μεγάλη νίκη με 2-0 και έφτασαν τους 28 βαθμούς.

Στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα του Σήφη Μπούσγου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα στο 20΄προσπάθησε για το γκολ αλλά οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων απομάκρυναν την κεφαλιά του Μπούσγου λίγο πριν περάσει η μπάλα την γραμμή του τέρματος.

Στο 35΄ ήρθε το πρώτο γκολ, για τον Αστέρα μετά τον θαυμάσιο συνδυασμό Δημόπουλου και Χότζα, ο τελευταίος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πέντε λεπτά αργότερα ο Αστέρας με τον Βλάχο είχε σουτ στο  δοκάρι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 70΄ο Καραπάνος, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την κάθετη μπαλιά του Μακρή

Διαιτητής: Πατρόπουλος

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Παναγιωτόπουλος