Χωρίς νικητή και με το ισόπαλο 1-1 τελείωσε η αναμέτρηση που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Αγίου Κων/νου ανάμεσα στον γηπεδούχο Αστέρα Καμαρούλας και τον Αστέρα Αγρινίου, για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου.

Ήταν  ένα δυνατό ματς αναμέσα σε δυο πολύ καλές ομάδες της κατηγορίας. Στο πρώτο  ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ αλλά ο Δήμος στο 18΄από καλή θέση δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ο Αστέρας Αγρινίου στο 27΄είχε σουτ στο δοκάρι με τον Σκέβα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 63΄με σκόρερ τον Σκέβα με κοντινό σουτ , ο οποίος εκμεταλέυτηκε την λανθασμένη εκτίμηση της μπάλας από τον Παπαθανασόπουλο.

Στην συνέχεια ο Αστέρας Καμαρούλας πίεσε για την  σιοφάριση τα κατάφερε στο 70΄με τον Δήμο με κοντινό σουτ, μετά από σέντρα του Πετρονικολού. Επίσης ο Βασίλης Δήμος είχε δυο ακόμη ευκαιρίες για γκολ στο 83΄και στο 87΄δίχως να καταφέρει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Μετά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής ο Αστέρας Καμαρούλας βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς , ενώ ο Αστέρας Αγρινίου έχει 11 βαθμούς

Διαιτητής : Λιόνας

Βοηθοί: Βασιλόπουλος, Λιακώνης

Αστέρας Καμαρούλας (Παναγιώτης Βραχωρίτης)

Παπαθανασόπουλος, Αριστόπουλος(56΄Κουκογιάννης), Νιτσάκης, Τσακανίκας, Γιώτης, Παναγιωτόπουλος, Σαμψώνας, Πετρονικολός, Δήμος, Κορέτσης, Νταλιάνης

Αστέρας Αγρινίου (Αθανάσιος Μουρτζιάπης)

Ταμανίδης, Παπαϊωάννου, Βασιλάρης(74΄Σταυρόπουλος), Παπαβασιλείου, Τζελτζές, Σταματελόπουλος, Ζωγράφος(90΄Λεχουρίτης), Σκέβας, Πατσέας, Κοκκώνης(81΄Τσιάκαλος), Γκρίζης (65΄Καραμάνος)