Για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε εντός έδρας από το Ανατόλια με σκορ 64 – 66.
Ο ΑΟΑ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, προηγήθηκε με 3 πόντους στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και με 9 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν τη διαφορά και προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό με ένα πόντο. Τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο δευτερόλεπτο με το Γκάτζια να ευστοχεί σε τρίποντο και να δίνει τη νίκη στο Ανατόλια.

Δεκάλεπτα: 18 – 15, 16 – 10, 13 – 23, 17 – 18.

Διαιτητές: Ξενικάκης – Μπακάλης – Ντούρας.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 7, Μπερερής, Μιχάλογλου 10(2), Χατζηνικόλας 1, Φραντσέσκι 14, Χρήστου, Γιαννακίδης 11(3), Γκρέκας 8(2), Σταματογιάννης 13, Παπαχρήστος, Κασσιούμης, Σταμίρης.

Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Πέτρος Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 16(3), Παπαδόπουλος, Γαλανίδης, Καραποστόλου 15(2), Ασημακόπουλος 7, Ξενιτίδης, Ντούβνιακ 14(2), Καραγιαννίδης, Μπρόζος 4, Πιλκούδης 2, Τόζιος 8, Νώτης.