Με γκολ που πέτυχε ο Α. Κωστής με την συμπλήρωση των ενενήντα λεπτών ο ΑΟ Ρηγανά, πήρε πολύτιμη εκτός έδρας νίκη (2-1) στην έδρα της Σκουτεράς και πλησίασε  την πρώτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας μάλιστα και ένα αγώνα λιγότερο.

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα, ήταν ένα «κλειστό» ματς με λίγες φάσεις. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε χωρίς γκολ αλλά στην επανάληψη και οι δυο ομάδες ήθελαν την νίκη. Ο ΑΟ Ρηγανά πήρε προβάδισμα με τον Καλογεράκη, ο ΑΟ Σκουτεράς, έφερε το ματς στα «ίσα» με τον Αλ Γιουσέφ, και στο φινάλε ο Κωστής έδωσε την πολύτιμη νίκη στην ομάδα του.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

5′ Σουτ του Μυριουνη Α. από πλάγια δεξιά θα αποκρούσει εντυπωσιακά στην γωνία του ο Σπυρόπουλος σε κόρνερ

27′  Εκτέλεση κόρνερ Στεργίου κεφαλιά Κωστή λίγο άουτ

44′ Πλασέ Καλογεράκη λίγο έξω απ το δεξί δοκάρι

55′ Ευκαιρία με τον Μυριούνη Π. να πλασάρει και να μπλοκάρει με διπλή επέμβαση  ο Σπυρόπουλος

56′ ΓΚΟΛ  0-1 Κάθετη πάσα του Αριστόπουλου στον Καλογεράκη ο οποίος θα πλασάρει πάνω απ τον Κόκκαλη και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

70′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Ρηγανά με τον Καλογεράκη να πλασάρει λίγο άουτ από πλάγια θέση σε τετ α τετ με τον Κόκκαλη

85′ ΓΚΟΛ  1-1 Λάθος διώξιμο στην άμυνα του Ρηγανά , η μπάλα θα στρωθεί στον Αλ Γιουσέφ ο οποίος με σουτ έξω απ την περιοχή θα στείλει την μπάλα  στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα.

89′ Αποβολή του Τύμπα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ο Ρηγανάς  θα συνεχίσει με 10 παίκτες

90′ ΓΚΟΛ 1-2 Εκτέλεση φάουλ Καλογεράκη απο δεξιά  , πλασέ Κωστή απ την μικρή περιοχή η μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί: Βασιλείου Χρ., Καραπιπέρης