Αναλυτικά η ενημέρωση από την ιστοσελίδα της ΠΑΕ Παναιτωλικός:

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας πήρε απόψε ο Παναιτωλικός στη Ν. Σμύρνη.

Η ομάδα μας είχε πολύ καλή παρουσία, με χαμένες ευκαιρίες και δύο δοκάρια (9’ Σιέστεντ, 17’ Ρόσα) στο α’ ημίχρονο. Το 0-0, όπως και στον πρώτο αγώνα στο Αγρίνιο, οδήγησε τις δύο ομάδες σε παράταση.

Στο 116’ ο Μπαΐροβιτς με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ πέτυχε το γκολ για τον Παναιτωλικό, ανοίγοντας το δρόμο για την πρόκριση. Τρία λεπτά αργότερα ο Ντομίνγκες με κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 1-1 που οδηγεί την ομάδα μας στη φάση των «οκτώ» της διοργάνωσης, μετά από 45 χρόνια.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Kότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Λυμπεράκης (63′ Σαραμαντάς), Παπαγεωργίου, Οικονομίδης (68′ Παπανικολάου), Εμμανουηλίδης, Τσιλούλης, Mιλόγεβιτς (111′ Γρίβας), Αραμπούλι.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνετ, Σανιά, Σιέστεντ, Γιοβάνοβιτς, Κέβιν (63′ Τζανακάκης), Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Ντουάρτε, Άλβαρες (73′ Μιμίτο), Ρόσα (97′ Φυτόπουλος), Ντίας (68′ Μπαΐροβιτς).