Με γκολ που πέτυχε ο Πελεκάνος ο ΑΟ Ρηγανά πήρε σπουδαία εντός έδρας νίκη με 1-0 επί του μαχητικού Αστέρα Παντάνασσας και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Βαγγέλη Κοτρότσου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και με την συμπλήρωση του πρώτου 25λεπτου πήρε προβάδισμα στο σκορ.

Στο β΄΄ ημίχρονο ο Αστέρας Παντάνασσας προσπάθησε για την ισοφάριση, δίχως όμως να καταφέρουν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα

Οι κυριότερες φάσεις και το γκολ

9′ Σέντρα Βαγενά απ τα δεξιά , μόνος του ο Κωστής θα πάρει την κεφαλιά , η μπάλα λίγο άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

14′ Σουτ Κουμαση  άουτ

15′ Πάσα του Καλογερακη στον Βαγενά μόνος του από πλάγια δεξιά θα σουτάρει λίγο άουτ

25′ ΓΚΟΛ 1-0 Εκτέλεση φάουλ από τον Τύμπα, η μπάλα θα κοντράρει στο τείχος θα στρωθει στον Πελεκανο ο οποίος με ευθυβολο σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα….

67′ Σουτ του Limaci άουτ

73′ Εκτέλεση φάουλ του Λιάρου κεφάλια Καγιάντζα  άουτ

74′ Σουτ του Στριμμενου από καλή θέση, η μπάλα λίγο πάνω απ το δοκάρι

89′ Κεφαλια Σουτα λίγο αουτ

90′ Μεγάλη ευκαιρία για την Παντανασσα με τον Limaci να σουτάρει λίγο αουτ

Διαιτητής: Τσοπλάκος

Βοηθοί: Τσιλίκας, Κακατσίδης