Ένα απίστευτο ματς έγινε το Σάββατο στο προπονητικό κέντρο του Παναιτωλικού ανάμεσα στην Κ19 του Παναιτωλικού και την αντίστοιχη του Πανιωνίου…

Τελικό σκορ 2-3 για τον Πανιώνιο, με τα πέντε γκολ της αναμέτρησης να σημειώνονται από εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι!!!

Της …..άσπρης βούλας το κάγκελο!!! λοιπόν σε ένα ματς που αναμένεται να μείνει αξέχαστο για τις πέντε εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι!!, με τον ρέφερι της αναμέτρησης να μην διστάζει να στέλνει τους ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων στο σημείο του πέναλτι!!

Ο …χορός των πέναλτι ξεκίνησε στο 30΄με τον Μουντρίχα να ευστοχεί ανοίγοντας το σκορ για τον Πανιώνιο. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής δέκα λεπτά αργότερα έδωσε προβάδισμα  δυο γκολ την ομάδα του Πανιωνίου ( 0-2, σκόρ ημιχρόνου)

Στην επανάληψη ήταν η …σειρά των γηπεδούχων να βρεθούν στα έντεκα βήματα!!. Ο Σκόνδρας στο 50΄και ο Πανταζής στο 76΄ ισοφάρισαν για τον Παναιτωλικό με εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι

Τα πέναλτι όμως συνεχίστηκαν με τον Σταμάτη για τον Πανιώνιο στο 81΄να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα(2-3)

Διαιτητής: Καλαμάρης

Βοηθοί: Γαλανόπουλος, Τάκος