Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Άρης Αιτωλικού με 3-1 απέναντι στην Αναγέννηση Στάνου

Η ομάδα του Ανδρέα Μαργέλη, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ (α΄ημίχρονο), στην συνέχεια ανέκαμψε, πέτυχε 3 γκολ και πήρε μία πολύτιμη εκτός έδρας νίκη

Οσο αφορά την εικόνα του αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Κατούνας, υπήρχαν δυο ακυρωθέν γκολ (ένα για κάθε ομάδα), στο 27΄με τον Πετανίτη για τους γηπεδούχους, στο 40΄ο Κράνης, για τους φιλοξενόυμενους, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Βασιλέιου είχε σουτ στο δοκάρι για τον Άρη Αιτωλικού.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 43΄με κοντινό σουτ του Γκόγκα , μετά από εκτέλεση φάουλ του Κοτρότσου.

Στην επανάληψη ο ΄’Αρης έφτασε στην ισοφάριση στο 48΄με τον Ξύστρα.

Δυο σπουδαίες ευκαιρίες είχε η Αναγέννηση για να πάρει και πάλι το προβάδισμα, στο 51΄με τον Γκόγκα (απευθείας εκτέλεση φάουλ), απομάκρυνε ο Γκασούκας, και στο 64΄ τετατετ του Μακρυπίδη, ο Γκασούκας δηλώνει και πάλι παρών.

Στο 84΄ο Κράνης, και στο 87΄ο Ζαβιτσάνος πέτυχαν τα δυο γκολ του Άρη , που χάρησαν την πολύτιμη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Αιτωλικού

Διαιτητής: Προβίδας

Βοηθοί: Ροδάτος, Αναστασίου