Η ΑΕ Αγίου Δημητρίου έχασε μέσα από τα …χέρια της ένα δικό της ματς κόντρα στον Απόλλωνα Θέρμου με το τελικό 1-1 να διαμορφώνεται ουσιαστικά στις καθυστερήσεις του αγώνα!!!

Κάτι το οποίο έγινε και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας με την ΑΕ Αγίου Δημητρίου να δέχεται γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Άρη Αιτωλικού.

Έτσι η ομάδα του Θεόδωρου Μουχάνη, έχει δυο βαθμούς…που μπορούσαν ακόμη και να γίνουν έξι!!

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα η ΑΕ Αγίου Δημητρίου πήρε προβάδισμα στο 29΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Π. Μουχάνη. Στο Β΄ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν …πήραν μέτρα στο γήπεδο δημιούργησαν ευκαιρίες και τελικά πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με κοντινή κεφαλιά του Σπυριλιώτη

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

7΄ Ο Ε Καλοκαίρης εκμεταλεύεται την αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων κανει το γυριστό σουτ, με τον Κούντρα να απομακρύνει σε κόρνερ

17΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Μούτσα, κεφαλιά του Ψηλού η μπάλα ελάχιστα άουτ πάνω από τα δοκάρια του Σαμαρά.

26΄Συρτό σουτ του Μπίστα μέσα από την περιοχή, η μπάλα σε σώματα αμυντικών και κόρνερ

29΄ΓΚΟΛ 1-0 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Π. Μουχάνη, η μπάλα στην δεξιά γωνία του Κούντρα, που δεν μπόρεσε να αντιδράσει

38΄Εκτέλεση φάουλ από τον Μούτσα, ο Ψηλός από το σημείο του πέναλτι με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ

44΄Συρτό σουτ του Μούτσα, η μπάλα ελάχιστα άουτ

62΄Σέντρα του Γκουτσέλη από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Ψηλό ο οποίος από καλή θέση έκανε άστοχο σουτ

76΄Δυνατό σουτ του Γκουτσέλη άουτ

83΄ Διαγώνιο σουτ από τον Κακούρη η μπάλα άουτ

86΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ε. Καλοκαίρη άουτ

88΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Ρεπανίδα, κεφαλιά ο Ψηλός άουτ

89΄Δυνατό σουτ του Ρεπανίδα, η μπάλα κόρνερ

92΄ΓΚΟΛ 1-1 Γέμισμα του Καμζέλα, ο Σαμαράς με τα ακροδάκτυλα απομακρύνει την μπάλα, η οποία φτάνει στον Σπυριλιώτη, που με κοντινή κεφαλιά διμαρφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής: Γκιάφης

Βοηθοί : Τσιλίκας, Κουτρομάνος