Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα ματς και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε στο Ρέντη, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και απείλησε δύο φορές την εστία των Αγρινιωτών. Στο 10’ το σουτ του Κίτσου από καλή θέση έδιωξε σε κόρνερ ο Κοντογιάννης ενώ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια ο Σουρλής είδε και το δικό του σουτ να σταματάει στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Ο Παναιτωλικός ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 36′ με τέρμα του Σκόνδρα,. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Τσέλιος με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό, για να δημιουργηθεί το τελικό 2-1, με το ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σουρλή.

Αγωνίστηκαν για τον Παναιτωλικό οι: Κοντογιάννης, Σκιαδάς, Αναστασόπουλος, Σοροβός, Σκόδρας, Παπανικόπουλος (65’ Λαμπρίδης), Βασίλας, Λαζαρίδης, Τρομπούκης (76’ Δημητρίου), Δήμος, Τσάκνης (85’ Τσιγαρίδης).