Πετυχαίνοντας ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δυο στην επανάληψη ο Αράκυνθος Ματαράγκας πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (1ος όμιλος) το οποίο και συμμετέχει.

Στο γήπεδο της Ματαράγκας νίκησε με 3-0 τον ΑΟ Λυγιάς, σε ένα ματς με αρκετές φάσεις ανάμεσα στις δυο εστίες, με τους νικητές να είναι καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και να παίρνουν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

5΄ Σουτ του Ευθυμίου αποκρούει ο Ασημακόπουλος

7 Διαγώνιο σουτ του Πελεκάνου μπλόκαρε ο Ασημακόπουλος

14 Εκτέλεση κόρνερ του Μπανάκα σύγχυση στην άμυνα αλλά τα σουτ των Κουζέλη Αλεξανδρή βρίσκουν τα σώματα των αμυντικών

22 Αντεπίθεση ο Δημητρόπουλος όμως δεν κάνει καλό τελείωμα από αριστερά μπλόκαρε εύκολα ο Κρέτσης

25 Διαγώνιο σουτ του Μπανάκα μπλόκαρε ο Ασημακόπουλος

32΄ ΓΚΟΛ 1-0  Εκτέλεση κόρνερ με τον Μπανάκα ο Ευθυμίου την κεφαλιά αποκρούει ο Ασημακόπουλος και ο Κουζέλης από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

39΄ Σουτ του Κουλουκούρα Θ. απέκρουσε ο Ασημακόπουλος.

49΄ Εκτέλεση φάουλ του Μπανάκα η μπάλα ελάχιστα άουτ

53΄ Σουτ του Μπανάκα η μπάλα δίπλα από το δοκάρι

76΄ ΓΚΟΛ 2-0 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πελεκάνου η μπάλα στα δίχτυα

78΄ Αντεπίθεση για τον ΑΟ Λυγιάς ο Κρέτσης όμως προλαβαίνει τον Γεωργακόπουλο

85΄ Ο Μπανάκας Ν. μπαίνει από δεξιά γυρίζει την μπάλα στον Καλαντζή αλλά το πλασέ λίγο άουτ

87΄  ΓΚΟΛ 3-0  Όμορφη ενέργεια του Καλαντζή περνάει 3 παίχτες την κατάλληλη στιγμή γυρίζει στον Ευαγγελόπουλο που κάνει το πλασέ και η μπάλα στα δίχτυα…

Διαιτητής : Καλαμάρης

Βοηθοί: Μπάκας, Βασιλείου Χρ.