Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε την Τρίτη στο Εμιλέον ο Παναιτωλικός νίκησε με 3-2 τον Θεσπρωτό. Ο προπονητής Μάκης Χάβος χρησιμοποίησε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν χρόνο συμμετοχής στην αναμέτρηση με την Λαμία, καθώς και από την Κ19.

Ο Θεσπρωτός προηγήθηκε (0-1) στο πρώτο μέρος με τον Πέντσα. Ο Παναιτωλικός βρήκε το γκολ στο 45΄με εκτέλεση πέναλτι  του Μεντόσα ,  που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και μέσα σε 20 λεπτά  βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 3-1. Σκόρερ ήταν ο Σκόνδρας και ο Βέργος. Ο Θεσπρωτός στη συνέχεια πίεσε και κατάφερε να σκοράρει με τον Πατσέκο στο 70΄διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Οι Συνθέσεις:

Παναιτωλικός: Μελισσάς, Βάντερσον, Arzura, Σκιαδάς, Άλβαρεζ, Ταχάρ, Bέργος, Μεντόσα, Μαλής, Τσιγγάρας, Σκόνδρας.

Αγωνίστηκαν και οι: Καλαντζής, Τρομπούκης, Δήμος, Θεοδώρου, Βασίλας και Σορόβος.

Θεσπρωτός: Κίναλης, Γώγος, Ζούρκος, Κατίδης, Κοντοές, Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου, Πέντσας, Φερνάντο, Γκανσιερ, Πατσέκο.

Αγωνίστηκαν και οι: Κολιοφούκας, Καρδάνης, Ζιώγας, Κατσής, Ντόκο, Πετράκης, Πούφλης, Ταουσάνης και Ντερβίση.