Με το επιβλητικό 0-4 επικράτησε ο Παναιτωλικός της Λάρισαςγια την 5η αγωνιστική της Super League U17.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Παναιτωλικού παρουσίασαν ένα πολύ θετικό πρόσωπο και σημείωσαν από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Αρχικά, ο Ταράσης άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό, ενώ ο Αυγέρης, στο 41′, έκανε το 0-2 για την ομάδα του.

Τα επόμενα δύο τέρματα επιτεύχθηκαν στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, πρώτα με τον Αυγέρη στο 81′ και ύστερα με τον Κουνάβα στο 87ο λεπτό.

Με αυτό το εκτός έδρας τρίποντο, ο Παναιτωλικός ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 9 βαθμούς, ενώ, η Λάρισα παρέμεινε στην 7η θέση, με μόλις μία νίκη σε πέντε παιχνίδι

Παναιτωλικός: Παναγιωτόπουλος, Μπαρδούλης, Κουνάβας, Ζαβέρδας, Σοφιανόπουλος, Καλογερόπουλος, Τσουγκρής (56’ Μπαρμπαγιάννης), Ταράσης (88’ Αθανασίου), Αυγέρης, (88’ Τσουμάνης), Παπαδόπουλος (76’ Κόκα), Ζουρνατζάκης (88’ Τουρλίδας)