Ένα άνετο μεσημέρι Σαββάτου είχε ο Αστέρας Αγρινίου καθώς επικράτησε πολύ εύκολα εκτός έδρας της ΑΕ Λεσινίου με 4-0

Οι παίκτες του Αστέρα έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο, πέτυχαν ένα γκολ με το ξεκίνημα της αναμέτρησης και άλλα τρία στην επανάληψη και πήραν εύκολα τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους ήταν δυνατό. Στο 13΄ο Κωστακιώτης πέτυχε το πρώτο γκολ του Αστέρα (σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο).

Στην επανάληψη ο Αστέρας Αγρινίου διπλασίασε τα τέρματά του με τον Ζωγράφο στο 67΄, και ο Πατσέας στο 73΄έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Ελευθεράτου

Το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε στο 82΄με σκόρερ τον Κοκκώνη

Το γλέντι στα αποδυτήρια συνοδεύτηκε και με την καθιερωμένη σέλφι-νίκης.