Στο Αγρίνιο συγκρούστηκαν δύο από τις τέσσερις ομάδες που δεν είχαν νίκη μέχρι σήμερα. Εν τέλει αυτή που έσπασε το ρόδι ήταν ο ΑΟ Αγρινίου, που  επικράτησε της Δάφνης Δαφνίου με 69-67. Η ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου έβλεπε την πλάτη της Δάφνης στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα, η οποία προηγήθηκε ακόμα και με 31-40 στο 17′. Η άμυνα των γηπεδούχων, πάντως, έκλεισε πολύ στη συνέχεια.

Το Αγρίνιο δέχτηκε μόνο 23 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και στο 26′ προηγήθηκε με 54-51 για πρώτη φορά μετά το 9ο λεπτό χάρις σε ένα επιμέρους 13-3. Στο τέλος το Αγρίνιο πήρε και την πολυπόθητη πρώτη νίκη, καθώς το σουτ του Γεωργοπαπαδάκου λίγο πριν από τη λήξη (είχαν προηγηθεί γκολ-φάουλ του Μαλέλη και 1/2 βολές του Γαρέζου), που θα έστελνε το ματς στην παράταση, δεν βρήκε στόχο.

ΑΟ Αγρινίου – Δάφνη Δαφνίου 69-67
Διαιτητές: Παναγιώτου-Ζαχαρής-Τσουμαχίδης
Δεκάλεπτα: 18-23, 41-44, 62-57, 69-67
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3 (1), Γρίψιος 18 (4 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Στογιάνοβιτς 9, Ναούμης 8, Νικολαΐδης 5 (1 τρίποντο, 6 ασίστ), Τσιαμπάς 3 (1), Μήτσου, Οκεκουόγεν 9 (11 ριμπάουντ), Κοντσές, Καλημέρης, Γαρέζος 14 (4).
Δάφνη Δαφνίου (Καλαμπόκης): Σκόρδος, Δημητρακόπουλος 6, Μαλέλης 7 (7 ριμπάουντ), Καννάς 7, Τζουγκαράκης 11, Στέφος 2, Καραΐσκος, Γεωργοπαπαδάκος 9 (1), Μπέμπης 13 (2), Ζαραϊδώνης 12 (1).