Με γκολ του Ντέλετιτς λίγο πριν το φινάλε η Λαμία επιβλήθηκε 2-1 της Λάρισας και αύξησε τη διαφορά τους στους έξι βαθμούς! Ο Αντέτζο άνοιξε το σκορ, ισοφάρισε προσωρινά ο Επασί με αυτογκόλ.

Η Λαμία προηγήθηκε στο 33′. Ο Μπεχαράνο σέντραρε από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Καραμάνος έπιασε την κεφαλιά, ο Τζανετόπουλος με προβολή έστειλε τη μπάλα πάνω στον Νάγκι και αυτή στρώθηκε στον Αντέτζο, ο οποίος απλά την έστειλε στα δίχτυα.

Ωστόσο, η Λάρισα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Γιακιμόφσκι εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά με πολλά φάλτσα, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, μετά στην πλάτη του Επασί και μπήκε γκολ!

Το νικητήριο γκολ των γηπεδούχων επιτεύχθηκε στο 88′! Ο Μπεχαράνο εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα από διεκδίκηση στρώθηκε στον Ντέλετιτς και αυτός με πλασέ σκόραρε! Το VAR έλεγξε τη φάση για οφσάιντ στην αρχή της, δεν διαπιστώθηκε κάτι το μεμπτό και το γκολ κατακυρώθηκε!