Οι κυριότερες φάσεις

3′: Ο Ίλιτς εκτελεί φάουλ προς το δεύτερο δοκάρι, ο Σκόνδρας παίρνει την κεφαλιά από κοντά και αστοχεί.

5′: Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου

7′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Ίλιτς εκτελεί κόρνερ, ο Μιχαήλ πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Κυριακίδης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

11′: Ο Ρουσκουσέδα κάνει τη σέντρα, ο Μαρκόφσκι δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

13′: Αδύναμο σουτ από μέσα αριστερά κάνει ο Ουάρντα, εύκολα μπλοκάρει ο Βελλίδης.

19′: Ο Μαρκόφσκι κάνει μακρινό σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ

22′: Προσωπική ενέργεια από τον Ρουσκουσέδα, βρίσκει χώρο, δοκιμάζει το πόδι του και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

24΄Αδύναμο σουτ από τον Ρουσκουσέδα η μπάλα άουτ

27′: Ο Μύγας δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Βελλίδης παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

29΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Ουάρντα μπλοκάρει ο Βελλίδης

30′: Ο Τσάβες βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Γιάκος κάνει πλασέ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

34΄Σέντρα του Κάπελ από τα δεξιά , Μαρκόβσκι και Σκόνδρας διεκδικούν την μπάλα με τους γηπεδούχους  να ζητούν πέναλτι…..

35′: Ωραία συνεργασία του Μαρκόφσκι με τον Κάπελ, αλλά το τελείωμα του Πάουλο δεν είναι καλό.

44΄ΓΚΟΛ 1-0 Ο Ουάρντα βγάζει σέντρα από αριστερά, η κεφαλιά του Τσουκαλά πηγαίνει προς τα πίσω και κρεμάει τον Βελλίδη.

45’+1: Απευθείας εκτελεί φάουλ ο Πάουλο, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

Β΄Ημίχρονο

47′: Ο Μαρκόφσκι δοκιμάζει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω.

47′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ρκουσκουσέδα εκτελεί κόρνερ, ο Μάκος παίρνει την κεφαλιά, ο Μαρκόφσκι μπαίνει στη φάση και ο Ναδάλες διώχνει στη γραμμή.

54΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Κάπελ άουτ

56΄ΓΚΟΛ 2-0 Αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό με τον Ρουσκουσέδα να δίνει έτοιμο γκολ στον Μαρκόβφσκι που με αριστερό δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά του Βελλίδη

70΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ναδάλες βγάζει τη σέντρα, ο Ίλιτς από τη μικρή περιοχή πιάνει κεφαλιά και ο Κυριακίδης κάνει εντυπωσιακή επέμβαση

83′: Ο Τσάβες με τακουνάκι βγάζει μόνο του τον Ηλιάδη, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

86′: Ο Ίλιτς βγάζει σέντρα, ο Τσάβες παίρνει την κεφαλιά και ο Κυριακίδης κάνει άλλη μία εξαιρετική επέμβαση.

90΄Μακρινό σουτ του Ουάρντα μπλοκάρει ο Βελλίδης

90΄ΓΚΟΛ 2-1 Ο Τσάβες βγάζει μαγική πάσα, ο Ηλιάδης προλαβαίνει τον Κυριακίδη και με διαγώνιο πλασέ σκοράρει.

93΄ Διαγωνιο σουτ του Πάουλο μόλις άουτ

Οι συνθέσεις  των δυο ομάδων

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Ματζουράκης)

Κυριακίδης, Μύγας, Παπάζογλου, Μάκος, Κέβιν, Παπουτσογιαννόπουλος(87΄Κωνσταντινόπουλος), Πάουλο, Ουάρντα, Κάπελ(76΄Κόρσιενς), Ρουσκουσέδα(71΄Ρουμπουλάκου), Μαρκόφσκι.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης)

Βελλίδης, Καρανίκας(61΄Λίλα), Σκόνδρας, Μιχαήλ, Ναδάλες, Τσουκαλάς(54΄Μανιάς), Κοζορώνης, Ακόστα(76΄Ηλιάδης), Τσάβες, Γιάκος, Ίλιτς.

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Παρασίου (Ημαθίας) 4ος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

Κίτρινες κάρτες :  Ναβάλες   22΄,  Κέβιν 37΄, Καρανίκας 45΄, Μιχαήλ 83΄.