Οι κυριότερες φάσεις

3΄Σουτ του Μπατιόν άουτ

9΄Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες

12′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! 0-1  Ο Ρουσκουσέδα βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα θα χτυπήσει στην πλάτη του Γιαννούλη κι έτσι θα στρωθεί στον Βιγιαφάνιες, που με σουτ μέσα από την περιοχή θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

23′: Εκτέλεση φάουλ από τον Μαγιέφσκι, διώχνει με τις γροθιές ο Κυριακίδης, σουτ από τον Όστοϊτς, με το πόδι απομακρύνει ξανά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.

27′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό με τον Πάουλο, περνά ανεκμετάλλευτο.

30′: Σέντρα Μαγιέφσκι, η μπάλα περνά από όλους και φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη.

31′: Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

34′: Κίτρινη κάρτα στον Ρουσκουσέδα.

35′: Σουτ Βιγιαφάνιες λίγο έξω από την περιοχή, δεν ανησυχεί ο Καντιμοίρης.

37′: Κόρνερ για τη Βέροια. Εκτελεί ο Γεωργιάδης, περνά ανεκμετάλλευτο.

41′: Κόρνερ για τη Βέροια με εκτελεστή τον Μαγιέφσκι, καμία ανησυχία για τους φιλοξενούμενους.

Β΄ημίχρονο

61′: Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Νέτο αντί του Γεωργιάδη.

64′: Κίτρινη κάρτα στον Μπατιόν.

65′: Σουτ του Κάπελ, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης.

69′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ουάρντα αντί του Μαρκόφσκι.

69′: Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Κόλα αντί του Μαγιέφσκι

71′: Μακρινό ξαφνικό σουτ Ουάρντα, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης.

72′: Κόρνερ για τη Βέροια με τον Νέτο, περνά ανεκμετάλλευτο

74′: Εκτέλεση φάουλ από τον Βιγιαφάνιες από αριστερά και πλάγια, απευθείας άουτ.

76′: Σουτ του Άρτσε από το ημικύκλιο, διώχνει ο Κυριακίδης.

78′: Ο Μύγας στρώνει στον Άρτσε, που μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, αλλά ο Μύγας διορθώνει το δικό του λάθος και διώχνει σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

83′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αλεξίεβιτς αντί του Ρουσκουσέδα

90’+2: Κίτρινη κάρτα στον Κόλα.

90’+3: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλούδης αντί του Πάουλο.