Με γκολ του Ψυχογιού στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα του ΑΟ Χάλκειας νίκησε με 2-1 την Κ20 του Παναιτωλικού και κατέκτησε το κύπελλο Αιτωλοακαρνανίας.

Ήταν ένα συναρπαστικός τελικός που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.

Η ομάδα της Χάλκειας ήταν ποιο τυχερή και πήρε την νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Ψυχογιού ο οποίος είχε περάσει στο γήπεδο λίγα λεπτά νωρίτερα.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα

6΄Σέντρα του Καράι, σουτ του Μαργαρίτη άουτ

12΄Σουτ του Μωραϊτη, μπλοκάρει ο Γκασούκας

19 ΓΚΟΛ 0-1 ο Βακράκος έκανε την σέντρα, και ο Γιαννιώτης με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Παναιτωλικού

43΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Βασιλάρη, κεφαλιά του Σάαντο η μπάλα άουτ

44΄ΓΚΟΛ 1-1 Εκτέλεση φάουλ από τον Καλαβριζιώτη, κεφαλιά του Αλμπάνη στα δίχτυα του Κουσιάδη

71΄Ατομική ενέργεια και σουτ από τον Γιαννιώτη, η μπάλα άουτ

78΄Σουτ του Διαμαντόπουλου, ο Κουσιάδης απομακρύνει την μπάλα

85΄Ωραία ατομική ενέργεια του Βασιλάρη πέρασε δυο ποδοσφαιριστές  Χάλκειας, αλλά η σέντρα του ήταν άστοχη

94΄ΓΚΟΛ 2-1 Ο Ψυχογιός με εκτέλεση φάουλ , στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κουσιάδη, μέσα έξαλλους πανηγυρισμούς , χαρίζοντας στην ομάδα του το κύπελλο!!!