Το φιλμ του αγώνα

Α΄ημίχρονο

2′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μπερδεύονται οι παίκτες του Παναιτωλικού, ο Πέλκας παίρνει την μπάλα, κάνει το πλασέ από μέσα αριστερά και ο Κυριακίδης αποκρούει.

7′: Μακρινό σουτ από τον Τζιόλη, άουτ πάει η μπάλα

11′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αθανασιάδης δίνει στον Πέλκα, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης πραγματοποιεί πολύ καλή επέμβαση.
13′: Γίνεται η μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, την τελευταία στιγμή δεν προλαβαίνει ο Αθανασιάδης.
15′: Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μυστακίδης μπαίνει στην περιοχή, κάνει παράλληλη μπαλιά και από ιδανική θέση ο Αθανασιάδης δεν μπορεί να σημαδέψει εστία.
17′: Ευκαιρία ξανά ο ΠΑΟΚ! Ο Λέοβατς βγάζει τη σέντρα, ο Αθανασιάδης μπαίνει στην πορεία της μπάλας, αλλά ο Κυριακίδης μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
22′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 0-1
Βίτορ και Αθανασιάδης αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο Πορτογάλος από μέσα δεξιά κάνει παράλληλο γύρισμα και ο αρχηγός του ΠΑΟΚ σκοράρει.
31′: Ο Κέβιν βγάζει τη σέντρα, ο Μουνιός βγάζει την προβολή στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα πάει άουτ.
35′: Ψαλίδι εκτός περιοχής κάνει ο Μουνιός,  φεύγει η μπάλα άουτ
38΄ΓΚΟΛ 0-2 με σκόρερ τον Αθανασιάδη.
Ο Βίτορ κάνει μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, Ο Αθανασιάδης κοντρολάρει και τελειώνει αμέσως τη φάση μετά. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για οφσάιντ, δεν έχουν δίκιο.
40′: Κίτρινη στον Ουάρντα
44′: Επικίνδυνη σέντρα από τον Φερέιρα, διώχνει ο Βελλίδης προ του Μαρκόφσκι.
 Β΄ημίχρονο
46′: Χαντάκιας αντί Φερέιρα για τον Παναιτωλικό
47′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Από την μπαλιά του Τζιόλη ο Αθανασιάδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, κάνει το πλασέ και μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
 Έχει γίνει… πισίνα ο αγωνιστικός χώρος. Πολύ βαρύς πλέον, δυσκολεύονται αρκετά οι παίκτες των δύο ομάδων
55′: Μεγάλη ευκαιρία για το ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας έχει μπει στην περιοχή, καθυστερεί και αντί να πλασάρει κάνει πάσα στον Κάτσε. Σουτ από τον Αλβανό ύστερα από λανθασμένο διώξιμο, άουτ η μπάλα.
58′: Ο Κλέσιο κάνει δυνατό σουτ, άουτ η μπάλα.

60΄Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ Ο Κοροβέσης στην θέση του Πέλκα

65′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γίνεται η σέντρα από τον Μυστακίδη, ο Κοροβέσης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα κολλά στο έδαφος. Απομακρύνει ο Χαντάκιας.

68′: ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Μονιός, εκείνος κάνει το πλασέ και σημαδεύει την εξωτερική πλευρά της δεξιάς δοκού.

70΄ΓΚΟΛ 0-3 Ο ΠΑΟΚ

Ο Μυστακίδης βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Κοροβέσης παίρνει την κεφαλιά και πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του “Δικέφαλου του Βορρά”.

72′: Κίτρινη στον Χαντάκια.